افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/30

فاصله مناسب هنگام ورزش برای پیشگیری از کرونا + تصاویر

فاصله مناسب هنگام ورزش برای پیشگیری از کرونا + تصاویر

رعایت فاصله اجتماعی در فعالیت‌های ورزشی نظیر راه رفتن، دویدن، دوچرخه سواری آهسته و سریع مشخص شده است که انجام آن تا حد بسیار زیادی خطر ابتلا به ویروس کرونا را کاهش می‌دهد.

به گزارش ایسنا، فاصله اجتماعی در فعالیت‌های ورزشی در همه گیری ویروس کرونا یکی از مسائل بسیار مهم است که رعایت آن خطر ابتلا به این ویروس را تا حد ممکن کاهش می‌دهد و در مدل سازی های سه بعدی دیده شده که ابری از ترشحات در اطراف فردی که در حال انجام فعالیت ورزشی است ایجاد می‌شود.

در این مطلب که از سوی فدراسیون پزشکی ورزشی در اختیار ایسنا قرار گرفته عنوان شده است، افرادی که سرفه یا عطسه می‌کنند، ترشحات خود را در  وسعت بیشتری پخش می‌کنند و حتی افرادی که هنگام ورزش سبک، فقط تنفس معمولی انجام می‌دهند در پشت سر خورد ترشحات تنفسی بر جای می‌گذارند.

ترشحات تنفسی در نزدیکی ورزش کننده

نقطه‌های قرمز در تصویر ذیل نشان دهنده ترشحات تنفسی هستند که البته ترشحات بزرگ‌تر دارای قدرت آلودگی بیشتری بوده اما سریع‌تر به زمین می‌رسند. در هنگام تنفس افراد در حین دویدن، سرفه یا عطسه، ذرات تنفسی پخش شده و منجر به تنفس هوای آلوده توسط فردی می‌شود که در نزدیکی فرد ورزش کننده و به ویژه پست سر او قرار دارد.

میزان فاصله ایمن در هنگام پیاده روی، دویدن یا دوچرخه سواری در پاندمی کرونا در اغلب کشورها فاصله یک تا دو متر در بین افراد با وضعیت ثبات توصیه می‌شود و خیلی مهم است که از ترشحات تنفسی یکدیگر در زمانی که فعالیت انجام می‌شود اجتناب کرد.

روبرو، کنار و پشت سر هم قرار نگیرید

مطالعات نشان می‌دهد که به دلیل احتمال قرارگیری در معرض ترشحات تنفسی و تعریق دیگران، افراد نباید در زمان راه رفتن و دویدن نسبت به یکدیگر در موقعیت‌های روبروی هم، کنار هم و پشت سر هم قرار گیرند.

علاوه بر این طبق مطالعات به نظر می‌رسد فاصله گذاری اجتماعی توصیه شده برای افرادی که در هوایی با باد ملایم در حال دویدن یا پیاده روی هستند، کمتر موثر است. میزان آلودگی زمانی که افراد هنگام انجام فعالیت بدنی پشت سر یکدیگر قرار گرفته‌اند، بیشتر است.

فاصله مناسب در زمان راه رفتن، دویدن و دوچرخه سواری آهسته و سریع

در عین حال بیشتر محققان توصیه می‌کنند فاصله گذاری اجتماعی در موقع راه رفتن چهار تا پنج متر، در زمان دویدن و دوچرخه سواری آهسته 10 متر و در زمان دوچرخه سواری سریع حداقل 20 متر باشد و در هنگام حرکات مارپیچ یا زمان عبور افراد از کنار هم باید این فاصله رعایت شود و در واقع باید تاکید کرد که در هنگام فعالیت ورزشی نباید در معرض ابر ترشحات تنفسی و تعریق یکدیگر قرار گیرید.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.