افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/29

سمیع‌زاده: درصدد بازگشایی استخر برای ملی‌پوشان هستیم/ باید زندگی با کرونا را یاد بگیریم

سمیع‌زاده: درصدد بازگشایی استخر برای ملی‌پوشان هستیم/ باید زندگی با کرونا را یاد بگیریم

محسن سمیع زاده می‌گوید برای از سرگیری تمرینات ملی‌پوشان در استخر به دنبال راه حل هستند تا اگر بشود از هفته آینده تمریناتشان را در استخر آغاز کنند.

مدیر فنی تیم‌های ملی شنا در گفت و گو با ایسنا در مورد شرایط ملی‌پوشان اظهار کرد: بعد از لغو مسابقات انتخابی المپیک دوران انتقال ملی پوشان آغاز شد. باید آنها دو هفته استراحت می‌کردند، بعد از آن به صورت قرنطینه اردوها را مدتی ادامه دادیم اما با توجه به شیوع کرونا اردوها تعطیل شد. در حال حاضر ملی‌پوشان تمرینات بدنسازی بیرون از آب را در منزل انجام می‌دهند و امیدواریم که هر چه سریعتر استخرها باز شود و آنها وارد آب شوند.

وی به بازگشایی استخر برای از سر گیری تمرینات ملی پوشان به صورت قرنطینه اشاره کرد و گفت: با فدراسیون پزشکی ورزشی در حال رایزنی هستیم و می‌خواهیم پروتکلی را به آنها تقدیم کنیم که ملی‌پوشان بتوانند به صورت تک تک و در ساعاتی متفاوت بدون تماس با یکدیگر از استخر استفاده کنند. یعنی با ماشین به محل استخر بیایند و زیر نظر مربی تمرین کنند و شب نیز به خانه بازگردند. 

وی افزود: در این خصوص صحبت‌های مقدماتی با دبیر کل فدراسیون پزشکی ورزشی انجام شده و قرار است یک جلسه دیگر با حضور مسئولان پزشکی ورزشی و فدراسیون شنا داشته باشیم. اگر به نتیجه برسد از هفته آینده ملی‌پوشان به صورت قرنطینه ای در استخر برای کسب سهمیه المپیک تمرینات خود را از سر بگیرند.

مدیر فنی تیم‌های ملی شنا در ادامه گفت: من به انجام این اردو خوش بین هستم. کرونا مهمان ناخوانده است و احتمالا تا پایان سال همراه ما خواهد بود. ما باید یاد بگیریم با این مهمان ناخوانده زندگی کنیم. بایستی پروتکل بهداشتی داشته باشیم تا آسیب به ورزشکاران وارد نشود. ناچار هستیم با توجه به حضور این مهمان ناخوانده تمرینات برخی از رشته‌ها مثل شنا، شطرنج، دوومیدانی که می توان در آن فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کرد با رعایت موازین بهداشتی از سر بگیریم. 

وی در مورد مسابقات انتخابی المپیک شنا گفت: شنا در کل دنیا تعطیل است و هنوز نحوه انتخابی مشخص نیست. تصور من این است که رویدادهای جهانی ملاک خواهد بود که از مهر ماه آغاز می شود. احتمالا ملی‌پوشان تا مهرماه رقابت برون مرزی نخواهند داشت. امیدوارم زودتر استخرها باز شود تا ملی پوشان تمریناتشان را از سر بگیرند. واقعا شانس کسب سهمیه برای ملی‌پوشان داشتیم اگر مسابقات مجارستان را شرکت می‌کردیم حتما منجر به کسب سهمیه می‌شد. آرزو می‌کنم زودتر سایه نحس این ویروس از کشورمان برداشته شود.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.