افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1398/11/24

مربی تیم ملی قایقرانی: منفی فکر نمی‌کنم اما گرفتن سهمیه سخت است/ در سه ماده شانس داریم

مربی تیم ملی قایقرانی: منفی فکر نمی‌کنم اما گرفتن سهمیه سخت است/ در سه ماده شانس داریم

مربی تیم ملی قایقرانی آب های آرام گفت: نمی‌خواهم منفی فکر کنم اما واقعا گرفتن سهمیه المپیک سخت است و تلاش می‌کنیم حداقل یک سهمیه بگیریم.

ایرج اقلیمی در گفتگو با ایسنا درباره شرایط تیم ملی قایقرانی کانو و کایاک ایران برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک 2020 بیان کرد: من در آذرماه تیم را تحویل گرفتم و تا قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک چهار ماه فرصت داشتم. در ابتدا وضعیت تیم خیلی ایده ال نبود چون ملی پوشان در تمرینات استقامتی ضعیف بودند و مجبور بودیم نقاط ضعف را برطرف کنیم و فرصت کمی داشتیم. تلاش می‌کنم تا مسابقات شرایط خوبی ایجاد کنم اما واقعا فرصت کم است. از طرفی تیم های دیگر نظر چین، ژاپن، قزاقستان و ازبکستان اردوهای مختلفی داشتند برای نمونه ازبکستان سه اردو در ترکیه، مالزی  و پرتغال داشت  بنابراین کسب سهمیه المپیک سخت است اما ملی‌پوشان دارند تلاش می کنند این اتفاق رخ دهد.

او ادامه داد: از 11 ماده ، سهمیه دو ماده در مسابقات جهانی توزیع شد. سهمیه المپیک 9 ماده در مسابقات انتخابی المپیک توزیع می شود. نمی خواهم منفی فکر کنم و سعی می‌کنیم حداقل در یک ماده سهمیه بگیریم اما واقعا سخت است.

اقلیمی در پاسخ به این پرسش که برای کسب سهمیه المپیک در کدام ماده‌ها شانس داریم تاکید کرد: نبی رضایی در کانو تک نفره هزار متر شانس دارد. در کایاک تک نفره هزار متر هم علی میرزایی جزو سه نفر برتر می‌تواند قرار بگیرد. همچنین در کایاک 500 متر بانوان هم شانس داریم.

او در مورد شانس کانو دو نفره هزار متر برای کسب سهمیه المپیک نیز گفت: شانسی نداریم و عادل مجللی  و اجاقی برای ماده های غیر المپیکی کانو 500 و 200 متر تلاش می کنند. آنها بعد از مسابقات جهانی تمرینات استقامتی را انجام ندادند، بنابراین شانسی در کانو دونفره هزار متر نداریم.

اقلیمی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه اگر در تست انتخابی آزاد فردی بیرون از اردو ملی‌پوشان را بگیرد چه تصمیمی خواهد گرفت، تصریح کرد: اگر کسی از بیرون بیاید و ملی‌پوشان را بگیرد همان فرد اعزام شود بهتر است. اگر کسی بتواند چنین کاری کند خوش به حالش و باید اعزام شود اما احتمال چنین اتفاقی زیر 5 درصد است. چون ما مانند کشورهای اروپایی و بعضی از کشورهای آسیایی نیستیم که باشگاه‌های حرفه ای داشته باشیم و کسی در خانه حرفه‌ای تمرین کند و بیاید نفراتی که داخل اردو هستند را بگیرد.

 انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.