افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1396/11/15


            انتظار می‌رود خروجی‌های پژوهشگاه ابن‌سینا معادل توانمندی‌های آن باشد

انتظار می‌رود خروجی‌های پژوهشگاه ابن‌سینا معادل توانمندی‌های آن باشد

رییس جهاد دانشگاهی با بیان این که  پژوهشگاه ابن سینا از جمله مجموعه‌های موفق جهاد دانشگاهی است، گفت: از جمله انتظارات ما از پژوهشگاه ابن سینا این است که به اندازه توانمندی‌ها و محققان برجسته‌ای که دارد، خروجی‌های ارزشمندی دریافت شود و در تمامی پژوهشکده‌ها شرح کار و زمان‌بندی امور و اهداف مشخص شود و موضوعات مورد انتخاب، موضوعات و ایده‌هایی باشند که در دنیا تا حدی مسیر آن‌ها طی شده باشد و به لحاظ علمی توانایی انجام و آموختن آن را داشته باشیم و پس از آن بتوانیم در خدمت جامعه قرار دهیم.

به گزارش ایسنا، دکتر طیبی روز شنبه، 14 بهمن ماه در مراسم تودیع و معارفه سرپرست پژوهشگاه فناوری‌های نوین علوم زیستی جهاددانشگاهی- ابن سینا که در محل سالن کنفرانس این پژوهشگاه برگزار شد، با بیان اینکه هدف اصلی جهاد دانشگاهی الگوسازی و فرهنگ‌سازی در سطح جامعه و انجام کارهایی بزرگ با اتکا بر توان خود است، افزود: اقتصاد مقاومتی و تولید دانش محور از اهداف مهم این نهاد انقلابی است.

وی با اشاره به اینکه پژوهشگاه ابن سینا از جمله مجموعه‌های موفق جهاد دانشگاهی است، تاکید کرد: هنگام آن رسیده است که با انجام فعالیت‌هایی پیوسته به اهداف خود دست یابید و کارها و خروجی‌های جدی داشته باشید، به گونه‌ای که در مقابل رسانه‌ها پاسخگو بوده و نسبت به انجام وظایف و مسوولیت‌ها با احساس تعهد بیشتری پرداخته شود.

وی با بیان اهمیت نوآوری در انجام فعالیت‌ها، تشریح کرد: از جمله انتظارات ما از پژوهشگاه ابن سینا این است که به اندازه توانمندی‌ها و محققان برجسته‌ای که دارد، خروجی‌های ارزشمندی دریافت شود و باید در تمامی پژوهشکده‌ها شرح کار و زمان‌بندی امور و اهداف مشخص شود و موضوعات مورد انتخاب، موضوعات و ایده‌هایی باشند که در دنیا تا حدی مسیر آن‌ها طی شده باشد و به لحاظ علمی توانایی انجام و آموختن آن را داشته باشیم و پس از آن بتوانیم در خدمت جامعه قرار دهیم.

دکتر طیبی ضمن تشکر و قدردانی از دکتر سید علی آذین و انتصاب دکترمحمدرضا صادقی به سرپرستی این پژوهشگاه، تصریح کرد: دکتر صادقی باید هرچه سریعتر پتانسیل‌هایی که به صورت بالقوه و بالفعل در پژوهشگاه ابن سینا وجود دارد را به نتیجه برساند. 

دکتر محمدرضا صادقی، سرپرست جدید پژوهشگاه فناوری‌های نوین علوم زیستی جهاد دانشگاهی-ابن سینا و رئیس جدید مرکز درمان فوق تخصصی ناباروری و سقط مکرر ابن سینا، ضمن تشکر و قدردانی از حسن اعتماد ریاست جهاددانشگاهی به وی و سپردن وظیفه و مسوولیت سنگین اداره و مدیریت پژوهشگاه ابن سینا، از دکتر سیدعلی آذین، رییس پیشین پژوهشگاه ابن سینا تشکر و قدردانی کرد و گفت: این وظیفه امانتی است که به من سپرده شده است و تمام تلاش خود رادر جهت پیشبرد اهداف پژوهشگاه به کار خواهم گرفت.

سرپرست پژوهشگاه ابن سینا با بیان اینکه در حال حاضر، ابن سینا بالغ بر 500 پرسنل دارد، افزود: فضاهای استیجاری مرکز درمان و آزمایشگاه‌ها از جمله مسائلی است که باید برای آن راهکار مناسبی پیدا کرد و تلاش ما این خواهد بود که با صرفه‌جویی و تامین منابع لازم از منابع مختلف فضای کالبدی مورد نیاز پژوهشگاه را تامین کنیم.

وی تصریح کرد: برونداد فناوری می‌تواند بخشی از وابستگی‌های نفتی ما را کاهش دهد، همانطور که مرکز درمان ناباروری که پژوهشگاه ابن سینا ایجاد کرده است، خود به نوعی توانسته است بخشی از این هزینه‌ها را جبران کند.

دکتر صادقی با تاکید بر اینکه در حوزه درمان باید حرف جدیدی برای گفتن داشته باشیم که بتواند ما را شاخص کند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر پژوهشکده بیوتکنولوژی تولید مثل ما دارای دو مرکز خدمات تخصصی در حوزه فناوری‌های کمک باروری در انسان و نیز مشابه آن در دام است که فعالیت‌های قابل قبول را ارائه می‌کنند و تولید آنتی‌بادی‌های منوکلونال، موضوع واکسن سرطان و... از دیگر  ظرفیت‌ها و توانمندی‌های این پژوهشگاه به شمار می‌رود.

سرپرست جدید پژوهشگاه ابن سینا در پایان سخنان خود با بیان اینکه جهاد دانشگاهی در حال حاضر کارآفرین و فناور می‌خواهد، گفت: مرکز رشد ابن سینا باید در این مسیر برنامه‌ریزی کرده و گام بردارد تا بتواند فارغ‌التحصیلان را به فناور و کارآفرین تبدیل و تربیت کند.  

بر اساس این گزارش، مراسم تودیع دکتر سیدعلی آذین، سرپرست پیشین و معارفه دکتر محمدرضا صادقی، سرپرست جدید پژوهشگاه فناوری‌های نوین علوم زیستی جهاد دانشگاهی- ابن سینا با حضور دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاد دانشگاهی، دکتر پورعابد معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی، دکتر شریفی‌زاده معاون هماهنگی و توسعه جهاد دانشگاهی و دکتر شاکری نژاد مدیر کل دفتر تخصصی علوم پزشکی معاونین، مدیران و اعضای هیات علمی در محل سالن کنفرانس این پژوهشگاه برگزار شد.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.