افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/30

بررسی مدل‌های شیوع کووید-19

بررسی مدل‌های شیوع کووید-19

انجمن فیزیک ایران یک همایش نیم‌روزه با عنوان "شیوع کووید-19: مدل‌ها و چالش‌ها" را برگزار می‌کند.

به گزارش ایسنا، دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی می‌توانند نقش مهمی در ارائه‎ی تصویری هرچه دقیق‌تر از رفتار همه‎گیری، و یافتنِ راهکارهایی برای مواجهه با آن داشته باشند. تغییر یا اصلاح رفتارهای اجتماعی و سیاست‌گذاری‌ها می‌تواند مانع از تکرار تجربه‎ی تلخ آنفلوانزای اسپانیایی (1918-1919) شود، که موج دوم آن بسیار پرضایعه‎تر از شیوع اولیه‌ی آن بود. این به‌ معنی نجات زندگی هزاران انسان خواهد بود. به‌همین دلیل، درک کمّی و دقیق‎ این پدیده از اهمیت بنیادین برخوردار است.

در این راستا، انجمن فیزیک ایران  یک همایش نیم‎روزه‌ی برخط (online) را با استفاده از تجربیات پژوهشگرانی که در مدل‌سازی شیوع بیماری‌ها از جمله کووید-19 صاحب‌نظرند، برگزار می‌کند.

سخنرانان این همایش، یامیر مورنو از دانشگاه زاراگزا اسپانیا، غلامرضا جعفری از دانشکده فیزیک دانشگاه شهید بهشتی، علی‌اکبر حق‌دوست از گروه اپیدمیولوژی، آمار زیستی و بهداشت،‌ دانشکده بهداشت پژوهشکده آینده‌پژوهی در سلامت دانشگاه علوم پزشکی کرمان و فاخته قنبرنژاد از دانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی شریف هستند.

بنا بر اعلام روابط عمومی انجمن فیزیک ایران، این کارگاه مجازی 10 اردیبهشت 1399 از ساعت 15 تا 20 برگزار می‌شود و آخرین مهلت ثبت‌نام در آن 5 اردیبهشت ماه است.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.