افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/30

بازگشت دو فضانورد در شرایط کرونایی

بازگشت دو فضانورد در شرایط کرونایی

بنابر گزارش‌ها "اندرو مورگان"(andrew morgan) و "جسیکا میر"(jessica meir) عملیات خود را در ایستگاه فضایی بین‌المللی به پایان رسانده‌اند و امروز 17 آوریل به زمین باز خواهند گشت. 

به گزارش ایسنا، 'مورگان' در 20 ژوئیه و 'میر' در 25 سپتامبر 2019 به ایستگاه فضایی بین‌المللی رسیدند. 'جسیکا میر'، فضانورد ناسا در حال حاضر تنها زن حاضر در فضا است. از حدود 550 نفری که تاکنون به فضا اعزام شده‌اند، 65 نفر از آنها زن بوده‌اند.

دو تن از فضانوردان ناسا که هم‌اکنون در 'ایستگاه فضایی بین‌المللی' به سر می‌برند، اخیرا طی یک تماس ویدئویی اظهار کردند که بازگشت به زمین پس از گذشت نیم‌سال حضور در فضا در این روزها که شرایط زمین به شدت تغییر کرده است، کار دشواری است.

'اندرو مورگان'( andrew morgan)، فضانورد ناسا درباره شرایط کرونا طی مصاحبه اخیر اظهار کرده بود: فضانوردان ایستگاه فضایی تلاش کردند که اخبار مربوط به بیماری 'کووید-19' را به دقت رصد و پیگیری کنند. ولی با این وجود درک اینکه واقعا چه اتفاقی در زمین در حال وقوع است و چه چیزی در انتظار است، بسیار مشکل است.

امروز ماموریت 9 ماهه این فضانورد در 'ایستگاه فضایی بین‌المللی' به پایان خواهد رسید و به زمین بازخواهد گشت.

'جسیکا میر'(jessica meir)، دیگر فضانورد ایستگاه فضایی بین‌المللی که پاییز گذشته موفق شد اولین پیاده‌روی فضایی کاملا زنانه را انجام دهد، گفت: دیدن اتفاقاتی که هم‌اکنون در زمین رخ می‌دهد، برای ما ماورای واقعیت است. حس ما این است که زمین از منظر فضا همچنان خیره‌کننده به نظر می‌رسد، مانند گذشته.

وی ادامه داد: بنابراین برای ما مشکل است که تمامی تغییراتی که در زمین به وجود آمده را باور کنیم.

'اندرو مورگان' که پزشک اورژانس ارتش بوده است، گفت: در حال حاضر احساس گناه می‌کنم که قرار است در اواسط بروز این بحران پزشکی به زمین بازگردم.

'جسیکا میر' نیز اظهار کرد: سخت است که پس از 7 ماه حضور در فضا و دوری از دوستان و خانواده، قادر به در آغوش گرفتن آن‌ها نخواهیم بود. وی پیش‌بینی کرده که پس از بازگشت به زمین در جمعه آتی، احساس انزوای بیشتری را در مقایسه با فضا تجربه خواهد کرد.

این فضانورد زن گفته که باید منتظر ماند و دید که بازگشت به زمین چگونه پیش خواهد رفت.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.