افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/30

ایرانی‌ها چقدر برای کرونا مقاله نوشتند؟

ایرانی‌ها چقدر برای کرونا مقاله نوشتند؟

تاکنون بیش از 248 مقاله از ایران درباره کووید-19 منتشر شده است. 208 مورد از این مقالات در مجلات داخلی و بیش از 40 مقاله در نشریات خارجی منتشر شده است.

به گزارش ایسنا، معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت اعلام کرده است که تا 22 فروردین سال جاری، 830 طرح پژوهشی با موضوع ویروس کرونا 2019 در دانشگاه‌های علوم پزشکی موفق به کسب مجوز اخلاق از 61 کمیته شده‌اند.

از میان دانشگاه‌های علوم پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی تهران با 147 طرح پژوهشی، بیشترین تعداد طرح‌های پژوهشی درباره کووید-19 را دارد. پس از آن، به ترتیب محققان دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دانشگاه علوم پزشکی ایران بر روی 57 و 50 طرح پژوهشی با موضوع کرونا ویروس 2019 فعالیت می‌کنند.

دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله(عج)، دانشگاه علوم پزشکی مازندران و دانشگاه علوم پزشکی تبریز به ترتیب با 46، 43 و 31 طرح پژوهشی در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

در موسسه نیماد هم هفت طرح پژوهشی درباره کووید-19 مصوب شده است.

توزیع طرح‌های مصوب دانشگاه‌ها براساس مصوبه کمیته اخلاق تا تاریخ 22 فروردین 1399 در جدول زیر آمده است:

وزارت بهداشت همچنین اعلام کرده که بیش از 248 مقاله از ایران درباره کووید-19 منتشر شده است. 208 مورد از این مقالات در مجلات داخلی و بیش از 40 مقاله در نشریات خارجی منتشر شده است.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.