افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/29

بهره‌برداری از دستگاه نانوالیاف ایرانی در بزرگترین کارخانه تولید ماسک

بهره‌برداری از دستگاه نانوالیاف ایرانی در بزرگترین کارخانه تولید ماسک

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو از بهره‌برداری از دستگاه نانوالیاف ایرانی در بزرگترین کارخانه تولید ماسک کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر سعید سرکار با بیان اینکه بزرگترین کارخانه تولید ماسک کشور به همت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) در شهرک صنعتی اشتهارد به بهره‌برداری رسید، اظهار کرد: این واحد تولیدی توانایی اشتغال 400 نفر به صورت مستقیم و 900 نفر به صورت غیرمستقیم را دارد.

وی با بیان اینکه این کارخانه طی مدت یک ماه راه‌اندازی شد و ظرفیت تولید روزانه 4 میلیون ماسک را دارد، خاطرنشان کرد: در این کارخانه از دستگاه صنعتی نانوالیاف استفاده شده که به همت فناوران نانویی ایرانی ساخته شده است.

سرکار، جمهوری اسلامی ایران را یکی از کشورهای دارای توانمندی تولید ماسک‌های n95 دانست و ادامه داد: این نوع ماسک‌ها می‌توانند ذرات باکتری و ویروس را مهار کنند. حدود 8 سال قبل برای خرید تجهیزات تولید نانوالیاف به یکی از شرکت‌های اروپایی مراجعه کردیم که به دلیل تحریم این دستگاه به ما فروخته نشد، در نتیجه تصمیم برای ساخت این تجهیزات در داخل کشور گرفتیم و در نهایت این تجهیزات به تولید رسیدند.

وی با اشاره به صادرات تجهیزات تولید نانو الیاف به یک شرکت کره‌ای و چینی، ادامه داد: پس از آنکه چینی‌ها متوجه شدند که کره‌ای‌ها دستگاه تولید نانوالیاف ایرانی را خریداری کرده‌اند، 10 دستگاه از این تجهیزات را سفارش دادند که در حال حاضر 7 دستگاه در چین نصب شده و در حال کار است. عملکرد این تجهیزات تولید نانوالیاف به گونه‌ای است که در حال حاضر از اروپا نیز سفارش‌هایی برای خرید دریافت کرده‌ایم.

به گفته سرکار، ضخامت الیاف نانو در این ماسک‌ها یک هزارم مو است.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.