افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/29

تور مجازی بازدید از موزه مشهور انگلیس با کمک یک ربات

تور مجازی بازدید از موزه مشهور انگلیس با کمک یک ربات

با شیوع ویروس کرونا در جهان و در پی آن بسته شدن موسسات هنری سراسر جهان، موزه هنرهای معاصر "هستینگز" (hastings) انگلیس با استفاده از یک ربات دورحضور تورهای مجازی ارائه می‌دهد.

به گزارش ایسنا و به نقل از نیویورک تایمز، هفته گذشته یک ربات در حال حرکت در موزه هنرهای معاصر هستینگر انگلیس بود.

با اجازه 'لیز گیلمور' (liz gilmore)، مدیر موزه هنرهای معاصر هستینگر انگلیس، این ربات که دارای یک صفحه نمایش به اندازه یک آی پد است، در موزه حرکت می‌کند و آثار هنری آنجا را در معرض نمایش قرار می‌دهد.

افراد می‌توانند با کمک این ربات نمایی کامل از تمام جهات موزه داشته باشند و یک سرگرمی بسیار جذابی را برای افرادی‌که به دلیل شیوع ویروس کرونا و قرنطینه در خانه هستند، ایجاد می‌کند.

با اینکه ویروس کرونا سبب بسته شدن موسسات هنری جهان شد، اما کاری که این موزه انجام داد، متفاوت و جالب است؛ تور مجازی این ربات با استفاده از یک دستگاه دورحضوری تلفن همراه و از طریق وای-فای امکان دیدن این موزه را برای کاربران درون خانه فراهم می‌کند.

به نظر می‌رسد این نخستین باری است که یک سازمان فرهنگی در انگلیس سعی کرده است چنین تجربه‌ای را برای کاربران به ارمغان بیاورد. قیمت ربات مذکور 4000 دلار است و توسط شرکت 'double robotics 'توسعه داده شده است.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.