افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/29

با این ماسک‌ها اکسیژن بیشتری دریافت می‌کنید

با این ماسک‌ها اکسیژن بیشتری دریافت می‌کنید

مهندسان دانشگاه استنفورد تغییراتی بر روی ماسک تنفسی n95 اعمال کرده‌اند و اکنون با طراحی مجدد آنها افراد می‌توانند هنگام استفاده از این ماسک‌ها اکسیژن بیشتری دریافت کنند.

به گزارش ایسنا، این ماسک به کادر پزشکی کمک میکند تا اکسیژن بیشتری تنفس کنند و از عوارض جانبی کمبود اکسیژن نیز جلوگیری می‌شود. استفاده از ماسک‌های تنفسی در حین شیوع بیماری کووید-19 به بحث داغی در سراسر جهان تبدیل شده بودند.

اکنون مهندسان دانشگاه استنفورد ایالات متحده راهی برای بهبود بهترین نسخه ماسک موجود پیدا کرده‌اند و در مطالعه اخیرشان این ماسک‌ها را به گونه‌ای دوباره طراحی کرده‌اند که کاربران هنگام استفاده از آن می‌توانند راحت‌تر تنفس کنند، چراکه با ماسک‌ها کاربران می‌توانند اکسیژن بیشتری دریافت کنند و این در حالی است که هنگام استفاده از ماسک‌های n95 معمولی تنفس کمی مشکل است، زیرا اکسیژن را نمی‌توان راحت دریافت کرد.

'جان ژو' (john xu) از دانشگاه استنفورد و مهندس مکانیک علاوه بر کار این روزهای خود که مطالعه برای بررسی ساختن سلول‌های سوخت برای وسایل نقلیه نسل آینده است و اینکه چگونه فرآیندهای الکتروشیمیایی می‌توانند در هنگام شیوع ویروس کرونا موثر باشند، موفق به طراحی مجدد این ماسک‌ها شده است.

استفاده از ماسک‌های n95 فعلی از آنجا که کمی تنفس را برای فرد سخت‌تر می‌کند، سبب علائمی مانند سرگیجه و سردرد می‌شود. اگر افراد به مدت طولانی نیز از این ماسک‌ها استفاده کنند، ریه‌های آنها ممکن است آسیب ببیند. استفاده از این ماسک‌ها برای بیماران مبتلا به بیماری‌های تنفسی می‌تواند خطرناک باشد؛ بنابراین هدف آنها طراحی مجدد این ماسک‌ها به گونه‌ای بود که تنفس در آن برای افراد راحت‌تر باشد و اکسیژن بیشتری دریافت کنند. هدف آنها ایجاد ماسکی بود که از فرآیندهای الکتروشیمیایی برای غنی‌سازی اکسیژن موجود در هوای محیط استفاده می‌کند.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.