افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/28

کووید- 19 تیم "کنجکاوی" ناسا را هم خانه‌نشین کرد

کووید- 19 تیم "کنجکاوی" ناسا را هم خانه‌نشین کرد

پژوهشگران ماموریت "کنجکاوی" ناسا در پی گسترش کروناویروس، کارهای مربوط به این مریخ‌نورد را در خانه انجام می‌دهند.

به گزارش ایسنا و به نقل از تک‌کرانچ، کنترل یک مریخ‌نورد برای گرداندن آن به دور سیاره‌ای که میلیون‌ها مایل از سیاره ما فاصله دارد، با دشواری بسیاری همراه است. حال، گروه پژوهشگران ماموریت مریخ‌نورد 'کنجکاوی'(curiosity) ناسا، کار دشوارتری را در پیش گرفته‌اند. آنها برای حفظ سلامتی خود و دیگران در دوره شیوع کروناویروس‌، کارهای مربوط به این ماموریت را در خانه دنبال می‌کنند.

'آلیسیا آلباگ'(alicia allbaugh)، سرپرست این گروه گفت: ما معمولا در یک اتاق کار می‌کنیم تا تصاویر و داده‌ها را با یکدیگر به اشتراک بگذاریم اما در حال حاضر نه تنها کار خود را در اتاق‌های جداگانه انجام می‌دهیم، بلکه جدول برنامه‌ریزی و تنظیمات محاسباتی متفاوتی نیز داریم. من مجبور هستم که حدود 15 چت متفاوت را دائما بررسی کنم.

در این تنظیمات جدید، چندین تماس تصویری نیز به صورت همزمان برقرار می‌شوند و کارهایی که پیشتر در محل کار انجام می‌شدند، اکنون باید روی لپ‌تاپ و به واسطه شبکه‌های اجتماعی انجام شوند. شاید این پیچیدگی‌ها، از کارآیی روند برنامه‌ریزی بکاهد اما همچنان نتایج لازم ارائه می‌شوند.

آلباگ افزود: مریخ هنوز به ما تعلق ندارد و ما همچنان در حال بررسی آن هستیم.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.