افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.zoomit.ir

1399/01/08

هواوی p40 و p40 پرو با نسل قبل چه تفاوت‌هایی دارند؟

هواوی p40 و p40 پرو با نسل قبل چه تفاوت‌هایی دارند؟

ریچارد یو، مدیرعامل بخش کسب‌وکارهای مصرفی هواوی در رویداد رونمایی پرچم‌داران سری پی 40 آمارهای جدیدی درباره‌ی سرویس‌های نرم‌افزاری هواوی ارائه کرد. همان‌طور‌که می‌دانید، با آغاز تحریم‌های آمریکا علیه هواوی، بسیاری از شرکت‌های آمریکایی نیز مجبور شدند از قوانین ثبت‌شده‌ی دولت آمریکا تبعیت کنند؛ ازاین‌رو، هواوی با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو شد که شاید بزرگ‌ترین مشکل قطع همکاری با گوگل برای استفاده از سرویس‌های موبایل گوگل (gms) باشد. هواوی پس از این موضوع سرویسی جایگزین طراحی کرد که سرویس‌های موبایلی هواوی یا huawei mobile services نام گرفت. این مجموعه‌ی نرم‌افزاری شامل سرویس‌هایی بود که به نوعی جایگزین سرویس‌های مختلف گوگل شدند. ازجمله‌ی این سرویس‌ها باید به appgallery store ،huawei video ،huawei music و huawei wallet اشاره کرد. 

آمارهای ریچارد یو نشان‌دهنده‌ی این است که تعداد کاربران فعال ماهیانه‌ی این سرویس‌ها از مرز 400 میلیون در بیش از 170 کشور عبور کرده است. هواوی همچنین به آمار توسعه‌دهندگان فعال در این پلتفرم اشاره کرده است. این اطلاعات حاکی از آن است که در‌حال‌حاضر، بیش از 1/3 میلیون توسعه‌دهنده در پلتفرم هواوی اپلیکیشن و بازی و ابزارهای نرم‌افزاری برای گجت‌های هواوی توسعه می‌دهند که توسعه‌دهندگان چینی و بین‌المللی را شامل می‌شوند.

هواوی در رویداد خود مواردی را نمایش داد که همکاری هواوی با رسانه‌هایی چون ساندی‌تایمز و تاک‌اسپورت و news uk را دربر داشت. این شرکت چینی به همکاری با استودیو‌هایی نظیر یونیورسال، سونی، پارامونت، بی‌بی‌سی و شمار دیگری از استودیوها و رسانه‌های شناخته‌شده نیز اشاره کرد و ریچارد یو از علاقه‌ی هواوی برای همکاری با همه‌ی توسعه‌دهندگان  خبر داد. 

باید دید زیرساخت‌های نرم‌افزار هواوی می‌توانند جای خالی سرویس‌های نرم‌افزاری گوگل را پر کنند که خیل عظیمی از کاربران از آن‌ها استفاده می‌کنند؟ پاسخ این پرسش را باید در سال‌های آینده جست‌وجو کرد و دید کمبود اپلیکیشن و نرم‌افزار چقدر فروش و پشتیبانی از محصولات هواوی را تحت‌تأثیر قرار خواهد داد. 

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.