افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.zoomit.ir

1399/01/08

جزئیات حمایت صندوق نوآوری از شرکت‌های فعال در مقابله با کرونا اعلام شد

جزئیات حمایت صندوق نوآوری از شرکت‌های فعال در مقابله با کرونا اعلام شد

دکتر علی وحدت، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی، از حمایت 1250 میلیارد ریالی صندوق نوآوری و شکوفایی در حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور برای تولید اقلام مبارزه با کرونا خبر داد. به‌گفته‌ی او، صندوق نوآوری و شکوفایی با‌توجه‌به شیوع بیماری کووید 19 در کشور در انتهای سال گذشته، با کسب رهنمود از هیئت‌امنا برنامه‌ی حمایت مالی سریع از محصولات فناورانه در عرصه‌ی مقابله با شیوع این بیماری را طراحی کرد. این برنامه در اسرع وقت به مرحله‌ی اجرا گذاشته شد و در مدت دو هفته ضمن اعلام فراخوان و دریافت طرح‌ها، تأمین مالی شد.

وحدت درادامه افزود با اعلام فراخوان عمومی از طرح‌های فناورانه در وب‌سایت صندوق، بیش از 400 طرح از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور دریافت شد. او گفت:

هم‌زمان با فراخوان، با تمامی پارک‌های علم و فناوری و صندوق‌های پژوهش و فناوری مبنی‌بر اعلام طرح‌های مرتبط مکاتبه و جلسات فوق‌العاده‌ای نیز با مسئولان وزارت بهداشت، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاونت علمی و فناوری و ستادهای توسعه‌ی فناوری مرتبط و تعیین مرجع صلاحیت‌دار برای تأیید و اعطای مجوز بسته به موضوع طرح‌های دریافتی برگزار شد.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی درادامه افزود در روزهای پایانی سال 1398، تقاضاهای دریافتی از متقاضیان و طرح‌های معرفی‌شده‌ی نهادها با‌توجه‌به مجوزهای مرتبط غربال شدند و درنهایت، با صندوق‌های پژوهش و فناوری و تزریق منابع مالی برای حمایت از شرکت‌های فعال این حوزه قرارداد بسته شد. او به اختصاص خط اعتباری ویژه‌ی پنج‌هزار میلیارد ریالی به 11 صندوق پژوهش و فناوری اشاره کرد و گفت:

با‌توجه‌به درخواست‌های نهایی‌شده‌ی متقاضیان، تاکنون 1،250 میلیارد ریال به شرکت‌های متقاضی از این طریق تسهیلات پرداخت شده است. بنابراین، پیش‌بینی می‌شود تا انتهای فروردین، رشد تولید اقلام و محصولات مرتبط مقابله با کرونا را شاهد باشیم.

به‌گفته‌ی رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی، 32 شرکت فعال در تولید مواد ضدعفونی‌کننده، 13 شرکت در تولید ماسک، 3 شرکت در تولید کیت‌های تشخیص، 5 شرکت دستگاه‌های ضدعفونی‌کننده، 16 شرکت دستگاه‌های پزشکی مانند ماشین بیهوشی اتاق عمل، دستگاه اکسیژن‌ساز و دستگاه تنفس مصنوعی و 5 شرکت طراح سامانه‌های نرم‌افزاری مرتبط با پایش و کنترل و اطلاع‌رسانی را این صندوق تأمین مالی کرده است.

وحدت درادامه افزود با حمایت‌های صندوق نوآوری قرار است بیش از دومیلیون لیتر مواد ضدعفونی‌کننده به‌واسطه‌ی 32 شرکت تولید شود. همچنین، 16 شرکت فعال در حوزه‌ی تولید دستگاه‌های پزشکی قرار است 90 میلیون جفت دست‌کش، 100 هزار دست لباس بیمارستانی، 1000 دستگاه اکسیژن‌ساز، 100 دستگاه تنفس مصنوعی و 100 دستگاه ماشین بیهوشی اتاق عمل در ماه تولید کنند. سه شرکت فعال درزمینه‌ی تولید کیت‌های تشخیص ویروس کرونا نیز تا پایان اردیبهشت قرار است 360 هزار کیت تولید و وارد بازار کنند. همچنین، 13 شرکت تولیدکننده‌ی ماسک 1 میلیون و 250 هزار ماسک در ماه تولید خواهند کرد. او گفت:

اعطای تسهیلات «سرمایه‌ی در گردش فوری» به شرکت‌های آسیب‌دیده به‌علت شیوع کرونا یکی دیگر از اقدامات صندوق است؛ به‌همین‌منظور، به هشت شرکت آسیب‌دیده که بیشتر در حوزه‌ی ارائه‌ی خدمات اینترنتی فعال بوده‌اند، بیش از 500 میلیارد ریال تسهیلات اختصاص یافت.

ردیفمحصول تعداد شرکتافزایش ظرفیت
1مواد ضدعفونی32 2/230/000 لیتر در ماه
2ماسک131/250/000 عدد ماسک در ماه50/000 مترمربع پارچه در ماه575/000 عدد شیلد و سرپوشه در ماه
3کیت تشخیص3تولید 360 هزار کیت (تا پایان اردیبهشت)
4

دستگاه

ضدعفونی‌کننده

51520 دستگاه در ماه
5دستگاه‌های پزشکی1690 میلیون جفت دست‌کش در ماه100/000 دست لباس بیمارستانی در ماه

1000 دستگاه

اکسیژن‌ساز

100 دستگاه ونتیلاتور100 دستگاه ماشین بیهوشی اتاق عمل
6سامانه‌ی نرم‌افزاری55 سامانه‌ی نرم‌افزاری مرتبط با پایش و کنترل و اطلاع‌رسانی
سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.