افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.zoomit.ir

1399/01/07

طرح فاصله گذاری اجتماعی در ایران تصویب شد

طرح فاصله گذاری اجتماعی در ایران تصویب شد

سامسونگ گوشی‌های پرچم‌دار گلکسی اس 20 را در دو نسخه با دو پردازنده‌ی متفاوت رونمایی کرده است: یکی با پردازنده‌ی اسنپدراگون 865 برای بازارهای آمریکا و دیگری با پردازنده‌ی سامسونگ اگزینوس 990 برای بازارهای جهانی. بااین‌حال، کاربران از وضعیت موجود ناراضی هستند و از سامسونگ می‌خواهند استفاده از پردازنده‌های اگزینوس را متوقف کند؛ چرا‌که آن را ضعیف‌تر از اسنپدراگون می‌دانند.

تاکنون 21 هزار نفر این دادخواست را امضا کرده‌اند و در آن آمده است:

گوشی‌هایی که با تراشه‌های اگزینوس عرضه می‌شوند، کندتر عمل می‌کنند، عمر باتری آن‌ها کمتر است، حسگر دوربین نامرغوبی‌ دارند، بیش‌ازحد گرم می‌شوند و مشکلات بسیار دیگری دارند.

نکته‌ی درخورتوجه در این درخواست مقایسه‌ی نسبت عملکرد به توان مصرفی این پردازنده‌ها است. وب‌سایت notebookcheck می‌نویسد پردازنده‌ی اگزینوس 990 در گوشی‌ سامسونگ سری گلکسی s20 حداکثر عملکرد به توان مصرفی 13 بر وات ارائه می‌دهد؛ در‌حالی‌که اسنپدراگون 865 حداکثر عملکرد به توان مصرفی 19/6 بر وات. حتی عملکرد اسنپدراگون 855 در سال گذشته از اگزینوس 990 بهتر است و حداکثر عملکرد به توان مصرفی 15 بر وات ارائه می‌دهد. شایان ذکر است این آزمایش ازطریق نرم‌افزار بنچمارک specint به‌دست آمده است. همچنین، کاربران می‌توانند از این لینک اطلاعاتی درباره‌ی عملکرد به توان مصرفی (performance per watt) به‌دست‌ آورند.

petition demands samsung/درخواست توقف استفاده از اگزینوس سامسونگ

سایر معیارها نشان‌می‌دهد اسنپدراگون عملکر بهتری از اگزینوس دارد. تراشه‌های سامسونگ در آزمون‌های antutu ،geekbench ،3dmark و aitutu عملکرد ضعیف‌تری داشتند؛ اگرچه در برخی موارد از اسنپدراگون بهتر بودند. ناگفته نماند این موضوع جدیدی نیست؛ زیرا در سال 2018 پس از بررسی گلکسی s9 پلاس نیز، این دوگانگی روشن شد.

موضوع دیگر این درخواست مربوط به سنسور دوربین‌ها است. در درخواست آمده است سامسونگ در نسخه‌ی مخصوص بازارهای جهانی از سنسورهای دوربین خود استفاده می‌کند؛ اما در نسخه‌‌ی مخصوص بازارهای آمریکا قطعات سونی را به‌کار می‌برد. درنهایت، امضاکنندگان می‌گویند اگر این شرکت از تراشه‌های اسنپدراگون در تمام گوشی‌های خود استفاده نمی‌کند، درباره‌ی چیپ‌ها شفاف‌سازی کند یا نسخه‌های اگزینوس را با قیمتی ارزان‌تر از نسخه‌های اسنپدراگون عرضه‌ کند.

دیدگاه شما درباره‌ی این دوگانگی چیست؟ آیا شما هم از امضاکنندگان این درخواست هستید؟

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.