افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1398/11/26

تخصیص بودجه 85 هزار میلیاردی به دانشگاه‌های علوم پزشکی در سال 99

تخصیص بودجه 85 هزار میلیاردی به دانشگاه‌های علوم پزشکی در سال 99

معاون توسعه وزارت بهداشت با بیان اینکه بودجه دانشگاه‌های علوم پزشکی در سال 99 حدود 85 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است، گفت: 1700 میلیارد تومان از این اعتبار به پروژه‌های عمرانی اختصاص می‌یابد و علاوه بر آن درصدی نیز اعتبار از محل‌های دیگر برای این پروژه‌ها در نظر گرفته می‌شود.

سید کامل تقوی‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا ضمن بیان این مطلب در خصوص برنامه این وزارتخانه در حوزه پروژه‌های خوابگاهی در سال 99 نیز گفت: اعتبارات ساخت پروژه‌های خوابگاهی باید از محل دریافت تسهیلات و منابع خود دانشگاه‌ها تامین شود که در این زمینه با بانک‌های رفاه و ملت تفاهم‌نامه امضا کردیم. پروژه‌ها نیز تعریف شده است و از آن محل اعتبارات ارزیابی خواهد شد.

وی همچنین در خصوص بازسازی و نوسازی ساختمان‌های علوم پزشکی نیز گفت: در حال حاضر دانشگاه‌های ما برنامه‌های متفاوتی در این زمینه دارند و برخی از ساختمان‌های دانشکده‌های تخصصی در حال ساخت و تکمیل است و تعداد این پروژه‌ها بسیار متفاوت است.

معاون توسعه وزارت بهداشت با اشاره به مجوز استخدام 10 هزار نیرو در دانشگاه‌های علوم پزشکی خاطر نشان کرد: نتیجه این آزمون اعلام شده و در برخی از رشته‌ها نیاز به مصاحبه تخصصی است ولی عمده آن‌ها کسانی هستند که تا اسفندماه به کار گرفته می‌شوند.

دکتر تقوی‌زاده ادامه داد: در حال حاضر ما حدود 44 هزار تخت در حال احداث داریم و امسال نیز هشت هزار تخت بیمارستانی به بهره‌بردای می‌رسد و این آمار در سال آینده به شش هزار می‌رسد و بودجه مورد نیاز برای مابقی این پروژه ها فراهم می‌شود.

وی در ادامه اضافه کرد: حدودا 33 هزار میلیارد تومان بودجه برای بحث ساخت و تجهیز بیمارستان‌های مورد نظر مورد نیاز است.

معاون توسعه وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: امسال اعتباراتی که داشتیم از محل ردیف‌های مختلف بوده است و یکی از این‌ها ردیف‌ها از محل یک درصد ارزش افزوده می‌باشد که حدودا 1400 میلیارد تومان اعتبار برای هزینه‌ عمرانی در نظر گرفته شده است که اخیرا نیز 1400 میلیارد تومان دیگر به این اعتبارات اضافه شده است و  باید از خزانه وصول شود بطور کلی امسال حدود  800 میلیارد تومان از اعتبارات فوق برای پروژه‌های عمرانی در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.