افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1398/11/26

پس از بازگشت به زمین حس یک کودک 2 هفته‌ای را داشتم

پس از بازگشت به زمین حس یک کودک 2 هفته‌ای را داشتم

"کریستینا کخ"، فضانورد ناسا اخیرا پس از سپری کردن 11 ماه در فضا و بازگشت به زمین طی مصاحبه‌ای اعلام کرد: پس از بازگشت به زمین حس یک کودک دو هفته‌ای را داشتم.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، 'کریستینا کخ'، فضانورد 41 ساله ناسا پس از بازگشت از سفر  328 روزه خود از ایستگاه فضایی بین‌المللی (iss) اظهار کرد: حالم اکنون که پس از یک اقامت طولانی در فضا به زمین بازگشته‌ام، بسیار خوب است.

وی گفت: گذشته از درد عضلانی و مشکل در تعادل، به خوبی می‌توانم بدن خود را با نیروی جاذبه زمین تنظیم کنم. من به مدت یک روز گردن درد داشتم و هنگامی که به زمین بازگشتم، کمی طول کشید تا تعادل خود را به دست بیاورم. وقتی به زمین بازگشتم، همانند یک بچه دو هفته‌ای بودم که در واقع سخت تلاش می‌کرد تا سر خود را بالا نگه دارد.

چندی پیش سه تن از فضانوردان ماموریت 'اکسپدیشن 61'(expedition 61) توانستند با استفاده از چتر نجات فضاپیمای 'سایوز '(soyuz ms-13) در قزاقستان فرود آیند.

'کریستینا کخ'(christina koch) از ناسا، 'لوکا پارمیتانو'(luca parmitano) از آژانس فضایی اروپا و 'الکساندر اسکوورتسوف'(alexander skvortsov) از آژانس فضایی روسیه 17 بهمن ایستگاه فضایی بین‌المللی را به مقصد زمین ترک کردند و در نهایت توانستند روی زمین فرود آیند.

قرار است ناسا از تجربیات 'کریستینا کخ' استفاده کند؛ زیرا وی با سپری کردن 328 روز در فضا، رکورد حضور یک فضانورد زن در فضا (با یک پرواز) را شکست. وی طی حضور موثر خود در فضا چند پیاده‌روی فضایی انجام داد و برای اولین بار در تاریخ به همراه دوست و همکار خود 'جسیکا میر'(jessica meir) اولین پیاده‌روی فضایی کاملا زنانه را با موفقیت به سرانجام رساند.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.