افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1398/11/26

استفاده از ظرفیت‌ انجمن‌های علمی علوم‌پزشکی برای توسعه زیرساخت‌های غیردولتی

استفاده از ظرفیت‌ انجمن‌های علمی علوم‌پزشکی برای توسعه زیرساخت‌های غیردولتی

معاون آموزشی وزیر بهداشت تاکید کرد: استفاده از ظرفیت‌های انجمن‌های علمی گروه پزشکی کشور، نقطه عطفی در توسعه زیرساخت‌های غیردولتی در حوزه علوم پزشکی است.

به گزارش ایسنا، دکتر حق دوست در جلسه انعقاد تفاهم‌نامه بین معاونت آموزشی وزارت بهداشت، مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش پزشکی (نصر) و مجمع انجمن‌های علمی گروه پزشکی کشور با ابراز خرسندی از امضای این تفاهم‌نامه، اظهار کرد: انعقاد این تفاهم‌نامه و فعالیت در حوزه‌های مشابه این تفاهم‌نامه، نقطه عطفی در توسعه زیرساخت‌های غیردولتی در حوزه علوم پزشکی است که ضمن تقویت انجمن‌های مختلف، دستاوردهای آن در سال‌های بعد متبلور خواهد شد.

معاون آموزشی وزیر بهداشت ابراز امیدواری کرد: انجمن‌ها طبق فرمول تعیین شده و با حمایت و مدیریت و راهبری و پشتیبانی سازمان نظام پزشکی از بودجه اختصاص‌یافته به این تفاهم‌نامه، بهترین بهره‌وری را داشته باشند و گزارش سیاستی جامع و کاملی ارائه دهند.

دکتر جان بابایی، معاونت درمان وزارت بهداشت نیز ضمن تقدیر از انجمن‌های علمی گروه پزشکی ایران در راستای تدوین استانداردهای خدمت و تالیف راهنمای بالینی و گایدلاین‌ها اظهار کرد: لازم است در وزارت بهداشت فضایی برای اعضای انجمن‌های رشته‌های مادر در نظر گرفته شود و از انجمن‌ها به عنوان ناظر استفاده شود.

وی با بیان این‌که قانونی شدن فعالیت‌های مشترک بین انجمن‌ها و معاونت درمان باعث خرسندی است، ابراز امیدواری کرد معاونت درمان در این تفاهم‌نامه نقش موثری ایفا کند.

دکتر فاضل، رئیس مجمع انجمن‌های علمی گروه پزشکی ایران نیز با بیان این‌که انجمن‌ها حلقه رابط بین افکار عمومی جامعه پزشکی با مدیران بالادستی هستند، تاکید کرد: اقدامات و تفاهم‌نامه‌های مشابه می‌تواند زمینه‌ساز همکاری خوبی بین قانون‌گذاران و دریافت کنندگان خدمات باشد.

دکتر شهرام یزدانی، معاون پژوهشی مرکز نصر نیز ضمن برشمردن اهمیت نقش انجمن‌ها در این تفاهم‌نامه، خاطرنشان کرد: با انعقاد این تفاهم‌نامه تنها بخش کوچکی از نیروی بالقوه انجمن‌ها شکوفا می‌شود، فلذا پتانسیل‌های زیادی باقی است.

بر اساس اعلام روابط عمومی معاونت آموزشی وزارت بهداشت، دکتر سلیمی، معاون آموزشی - پژوهشی سازمان نظام پزشکی نیز تفاهم‌نامه مذکور را یک دستاورد بزرگ برای انجمن‌ها نامید.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.