افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.zoomit.ir

1398/06/28

حمایت دولت از خودروسازان داخلی و همکاری با شرکت‌های بین‌المللی

حمایت دولت از خودروسازان داخلی و همکاری با شرکت‌های بین‌المللی

رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره‌ی برنامه‌های دولت در خصوص جایگزینی جای خالی خودروسازان فرانسوی (پژو، رنو، سیتروئن و...) که به دلیل تحریم‌های آمریکا اقدام به خروج از کشور کرده‌اند اظهار کرد:

دولت در این زمینه دو اقدام را در دستور کار خود قرار داده است. نخستین برنامه، جدی‌تر گرفتن ساخت داخل است. در همین راستا ما نهضت ساخت داخل را راه‌اندازی کرده‌ایم؛ چرا که اکثر قطعاتی که در گذشته وارد کشور می‌شد، قابلیت ساخت در داخل را دارد.

پژو

یکی دیگر از مسائلی که به خودروسازان بزرگ کشور مانند ایران‌خودرو و سایپا ربط دارد، بحث ساخت قطعات خودرو در داخل است که وزیر صنعت نیز به آن اشاره داشت. رحمانی در این زمینه افزود:

در این راستا توافقی میان خودروسازان و قطعه‌سازان حاصل شده که طی آن تفاهم‌نامه‌ای به ارزش 85 میلیون یورو منعقد شده است تا قطعاتی که از خارج وارد می‌شوند، در داخل ساخته شود.

ایران خودرو سایپا saipa ikco

وزیر صمت با اشاره به تلاش‌های دولت برای حمایت از صنعت خودروسازی داخلی خاطرنشان کرد:

همچنین تفاهم دیگری در حال آماده شدن است و طی آن نهایتاً در یک برنامه سه ساله تا سال 1400، یک میلیارد و 200 میلیون دلار از قطعات مورد نیاز صنعت خودروسازی در داخل ساخته خواهد شد.

رحمانی در زمینه‌ی همکاری با شرکت‌های خودروسازی بین‌المللی نیز گفت:

همچنین برنامه‌ریزی به گونه‌ای انجام می‌شود که ما وابسته به خودروسازانی نباشیم که به قراردادهای خود پایبند نبوده‌اند و کشور را به راحتی ترک کردند. برنامه‌ریزی می‌کنیم تا اگر به‌دنبال همکاری با شرکت‌های بین‌المللی هم هستیم، با شرکت‌هایی که به قول و تعهد خود پایبند هستند همکاری بیشتری داشته باشیم.

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.