افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1398/06/28

بلندگوی هوشمند گوگل تماس صوتی برقرار می‌کند

بلندگوی هوشمند گوگل تماس صوتی برقرار می‌کند

دستیار هوشمند شرکت گوگل موسوم به "گوگل هوم"(google home) اکنون برای نخستین بار می‌تواند تماس تلفنی برقرار کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، کاربران استرالیایی اکنون می‌توانند بدون نیاز به لمس گوشی هوشمند خود با هر کس که بخواهند از طریق دستور به 'گوگل هوم' تماس بگیرند.

دو سالی می‌شود که کاربران 'گوگل هوم' با استفاده از قابلیت voip قادر به برقراری تماس اینترنتی با این بلندگوهای هوشمند هستند، اما از امروز این عملکرد برای تماس با تلفن همراه نیز در دسترس قرار می‌گیرد.

اپراتور تلفن همراه کشور استرالیا به نام 'telstra' اولین شرکتی است که این سرویس را برای کاربران خود فراهم کرده است.

مشتریان telstra می‌توانند تا شش خط تلفن همراه را به 'گوگل هوم' خود پیوند دهند و مخاطبان این خط‌ها را با این دستیار صوتی هوشمند همگام سازی کنند. سپس می‌توانند با استفاده از 'گوگل هوم' با هر کسی از دفترچه تلفن خود تماس بگیرند.

همچنین می‌توان برای استفاده از تماس صوتی با چند شماره از ویژگی google voice match در گوگل هوم برای شناسایی صداها و پیوند دادن آنها به یک شماره خاص و لیست مخاطب مخصوص استفاده کرد.

یکی از ویژگی‌های مفید این سرویس این است که به کابر امکان می‌دهد تا حتی اگر تلفن همراه وی در جایی دیگر باشد و از او دور باشد و اصطلاحا دست کاربر بند باشد و نتواند گوشی را در دست بگیرد، بتواند به راحتی با یک دستور صوتی تماس تلفنی برقرار کند.

امکان تماس با دستور صوتی به 'گوگل هوم' از امروز برای همه کاربران اپراتور telstra در استرالیا در دسترس است.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.