افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.zoomit.ir

1398/05/01

گلکسی اسپیس؛ نام احتمالی لپ تاپ تبدیل پذیر بعدی سامسونگ

گلکسی اسپیس؛ نام احتمالی لپ تاپ تبدیل پذیر بعدی سامسونگ

با معرفی جدیدترین نسل از پردازنده‌های amd موسوم به رایزن 3000، این شرکت تازه‌کار توانسته از حیث قیمت، عملکرد و مصرف برق نمونه‌ی تولیدی، رقیب خود، اینتل را شکست دهد؛ با‌ این حال، هنوز در یک حوزه، amd همچنان فاصله‌ی زیادی با اینتل دارد و آن حوزه‌ی پردازنده‌های لپ‌تاپ است.

به‌تازگی، نتایج تست بنچمارک نسل دهم پردازنده‌ی اینتل ice lake i7-1065g7 به بیرون درز پیدا کرده که منحصراً برای استفاده در لپ‌تاپ‌ها طراحی شده است. برخلاف اینکه این تراشه به‌منظور استفاده در لپ‌تاپ تولید شده؛ اما قدرت بالایی را ارائه می‌کند که در مقایسه با تراشه‌ی رایزن 9 مدل 3900x در رتبه‌ی بالاتر قرار می‌گیرد. 

نکته‌ی جالب این است که تراشه‌ی رایزن 9 مدل 3900x در دسته‌ی پردازنده‌‌های دسکتاپی قرار می‌گیرد؛ بدین مفهوم که انرژی بالاتری را مصرف می‌کند و دارای فرکانس بالاتری است.

در امتیاز گیک‌بنچ که به‌تازگی فاش شده، اینتل با پردازنده‌ی core i7-1065g7 روی لپ‌تاپ اچ‌پی اسپکتر x360‌ توانسته است امتیاز تک‌هسته‌ای 5691 را کسب کند؛ در‌حالی‌که آزمایش تک‌هسته برای پردازنده‌ی دسکتاپی رایزن 9 3900x امتیاز 5624 را به‌همراه داشته که با اختلافی اندک، پردازنده‌ی دسکتاپی amd را در رده‌ی پایین‌تری نسبت‌به تراشه‌ی لپ‌تاپی اینتل قرار می‌دهد. 

اگرچه با تفاوت اندکی رو‌به‌رو هستیم؛ اما نتیجه‌ی این آزمایش نشان می‌دهد که amd‌ برای مؤفقیت در بازار لپ‌تاپ‌ها باید تقلا و تلاش بیشتری را چاشنی کارش کند.

البته وقتی به آزمایش چندهسته‌ای می‌رسیم، پردازنده‌ی 12 هسته‌ای amd با امتیاز 45،338، تراشه‌ی 4 هسته‌ای اینتل را که امتیاز 17،741 به‌دست آورده، از میدان بیرون می‌کند؛ نتیجه‌ای که با توجه‌ به تفاوت در تعداد هسته‌‌ها و منظورِ استفاده، به‌هیچ‌عنوان جای تعجب نداشت.

توجه داشته باشید آمار و ارقامی که بالاتر مشاهده کردیم، فعلاً فقط در حد یک آزمایش فاش‌شده هستند و صحت آن‌ها به‌صورت رسمی تأیید نشده است؛ اما با فرض اصالت آن‌ها، یک نکته‌ی مهم وجود دارد و آن‌ هم فاصله‌ی نسبی کیفیت اینتل با amd‌ در تولید پردازنده‌های لپ‌تاپ است؛ فاصله‌ای که قطعاً چالش زیادی را برای amd به‌همراه خواهد داشت.

دیدگاه خود را در این‌ رابطه با ما و دیگر کاربران به‌اشتراک بگذارید.

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.