افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.zoomit.ir

1398/04/31

سرویس بارکد واحد پرداخت کرایه تاکسی پاییز امسال اجرایی می‌شود

سرویس بارکد واحد پرداخت کرایه تاکسی پاییز امسال اجرایی می‌شود

جگوار لندرور قصد دارد با شرکت basf برای پروژه تحقیقاتی آزمایشی به نام کِم‌سایکلینگ (chemcycling) همکاری کند که هدف آن مبارزه با چالش زباله‌های پلاستیکی است. پروژه کِم‌سایکلینگ به‌دنبال شیوه‌هایی برای جمع‌آوری زباله‌های پلاستیکی خانگی است که برای دفن یا سوزاندن در مجتمع‌های دفن زباله در نظر گرفته شده‌اند. همچنین این پروژه به‌دنبال روش‌هایی خواهد بود که زباله‌ها را می‌تواند به مواد جدید و باکیفیت تبدیل کند؛ موادی که بتوانند در خودروهای آینده‌ی جگوار و لندرور مورد استفاده قرار گیرند. 

در این طرح ابتدا زباله‌ها با استفاده از فرایند ترموشیمیایی به روغن پیلوریز تبدیل می‌شوند. سپس این مواد به‌عنوان جایگزینی برای منابع سوخت فسیلی وارد زنجیره تولید basf خواهند شد و در نهایت به درجه‌ی بالایی از کیفیت می‌رسند که بتوانند بار دیگر کیفیت و کارایی به اندازه پلاستیک خام داشته باشند.

jaguar land rover / جگوار لندرور

می‌توان موارد را نرم و رنگ‌آمیزی کرد تا برای طراحی نسل بعدی داشبورد و سطوح بیرونی خودروها ایده‌آل شوند. هم‌اکنون جگوار لندرور و basf به‌طور آزمایشی این مواد را در نمونه اولیه جگوار i-pace ارائه می‌دهند تا مطمئن شوند که آیا الزامات ایمنی مشابه با مدل تولیدی و استاندارد خودرو را برآورده می‌کند یا نه.

کریس براون، مدیر ارشد جگوار لندرور در این زمینه گفت:

پلاستیک برای تولید خودرو حیاتی به شمار می‌رود و کارایی آن اثبات شده است. با این حال زباله‌های پلاستیکی یکی از چالش‌های بزرگ جهانی هستند. حل این مسئله به نوآوری و تفکر مشترک بین قانون‌گذاران، تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان نیاز دارد. ما در جگوار لندرور استفاده از مواد بازیافتی را در محصولات خود افزایش می‌دهیم؛ پلاستیک‌های یک‌بارمصرف را در عملیات حذف می‌کنیم و میزان زباله‌های اضافی در چرخه‌ی عمر محصول را کاهش می‌دهیم. همکاری با basf دقیقاً‌ یکی از راه‌هایی است که ما تعهد خود را در عمل کردن به اقتصاد چرخشی نشان می‌دهیم.

جگوار jaguar

‌برنامه‌ی آزمایشی کِم‌سایکلینگ، آخرین نمونه از تعهد جگوار لندرور برای رسیدگی به چالش‌ پلاستیک‌های زباله است. خودروساز انگلیسی هم‌اکنون با شرکت kvadrat در زمینه‌ی تولید متریال صندلی با ترکیبی از الیاف نخ پشمی و استفاده از 53 بطری پلاستیکی بازیافتی همکاری می‌کند.

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.