افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.zoomit.ir

1398/04/30

تولید پیکاپ مرسدس بنز کلاس ایکس متوقف می‌شود

تولید پیکاپ مرسدس بنز کلاس ایکس متوقف می‌شود

در ابتدا همه‌چیز برای اولین پیکاپ مرسدس بنز یعنی مدل x class خوب پیش می‌رفت. این خودرو در رونمایی بازخورد خوبی دریافت کرد و مرسدس چندی پس از عرضه‌‌ی x class به بازار موفق شد قوی‌ترین نسخه‌ی آن را هم با موتور v6 روانه‌ی بازار کند. مرسدس بنز حتی در نظر داشت نسخه‌ی v8 از کلاس ایکس را هم تولید کند اما این برنامه فراتر از شایعه و حرف نرفت و هیچ‌گاه به مرحله‌ی عمل نرسید. کلاس ایکس، این روزها اوضاع خوشی ندارد به طوری که جدیدترین گزارش‌ها نشان می‌دهند مرسدس بنز در فکر حذف این مدل از خط تولید خود و توقف تولید آن است.

مرسدس کلاس mercedes class x

به‌نظر می‌رسد که دایملر قصد دارد هزینه‌های خود را کاهش و سود را افزایش دهد و احتمالا اولین قربانی این تصمیم، کلاس ایکس خواهد بود. سال گذشته، فروش مرسدس بنز کلاس ایکس در بازارهای اروپا، استرالیا و آفریقا تنها 16 هزار و 700 دستگاه بود که بسیار پایین‌تر از انتظار است. با آمار فروش یادشده، این خودرو سود مالی چندانی را نصیب شرکت سازنده‌ی خود یعنی دایملر نکرده است. هنوز هیچ تصمیم رسمی در این مورد عنوان نشده است اما با توجه به اینکه همکاری گروه رنو-نیسان و دایملر نیز احتمالا دیگر ادامه نخواهد داشت، می‌توان حدس زد تولید کلاس ایکس به احتمال خیلی قوی متوقف شود.

مرسدس کلاس mercedes class x

مرسدس بنز کلاس ایکس تنها در ظاهر یک مرسدس بنز است چراکه این خودرو در زیر پوسته از قوای فنی دقیقا مشابه با نیسان ناوارا استفاده می‌کند. مرسدس بنز کلاس ایکس تا امروز نتوانسته به آمار فروش مد نظر دایملر دست پیدا کند که اصلی‌ترین دلیل آن قیمت بالای این خودرو در مقایسه با رقبا است. مدل پایه‌ی کلاس ایکس در بازار آلمان با قیمت حدود 42 هزار دلار عرضه می‌شود که برای یک پیکاپ بسیار زیاد است. قیمت پایه‌ی کلاس ایکسدر مدل قدرتمند v6 به حدود 55 هزار دلار می‌رسد. برای مقایسه بد نیست اشاره کنیم که مدل پلاتینیوم فورد f-150 در بازار آمریکا را می‌توان با 55 هزار دلار خریداری کرد.

مرسدس کلاس mercedes class x

فراخوان مشکلات پیکاپ مرسدس بنز هم باید درنظر گرفته شود. یکی از بدترین ایرادات این خودرو که می‌تواند روی ذهن مشتری تأثیر بگذارد، جدا شدن چراغ زیر پایی و گیر کردن آن پشت پدال ترمز بود. چنین ایرادی برای یک خودرو با قیمت بالای 40 هزار دلار واقعا بزرگ است. دایملر در ماه‌های اخیر با کاهش سود مواجه شده است؛ اصلی‌ترین دلایل این کاهش سود هزینه‌های سنگین مربوط به فراخوان‌های ایربگ‌های تاکاتا و تلاش برای کاهش آلایندگی خودروهای دیزلی برای همخوانی با استانداردهای جدید هستند. 

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.