افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1398/04/04

تولید سنسوری برای اندازه‌گیری مایعات در صنعت آب و فاضلاب

تولید سنسوری برای اندازه‌گیری مایعات در صنعت آب و فاضلاب

یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان موفق به تولید صنعتی و صادرات فلومترهای مایعات با کاربرد در صنعت آب و فاضلاب شد و به گفته محققان این شرکت این ابزار، سنسوری برای اندازه‌گیری سطح مایعات است.

به گزارش ایسنا، علی اسماعیلی، مجری طرح، گفت: فلومتر مایعات سنسوری برای اندازه‌گیری فلو (دبی) سیال است که آن را با استفاده از اندازه‌گیری سطح سیال که از داخل کانال‌های خاصی عبور داده می‌شود، انجام می‌دهد.

وی دقت اندازه‌گیری این سنسور را 3 میلی‌متر دانست که قادر است هر 3 میلی‌متر، تغییر در سطح سیال را تشخیص دهد و ادامه داد: بیشترین کاربرد این محصول در صنعت آب و فاضلاب برای سنجش دبی یا سیال عبوری با دقت بالا است.

اسماعیلی با تاکید بر اینکه اواخر سال گذشته اولین صادرات این محصول به کشور عمان صورت گرفت، اظهار کرد: این محصول از نظر دقت با نمونه خارجی کاملاً قابل رقابت است و در بعضی از پارامترها که نوآوری شده، حتی بهتر از نمونه خارجی است.

مجری طرح با بیان اینکه با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی مرحله تولید صنعتی این سنسور را اجرایی کردیم، خاطر نشان کرد: برای شرکت‌های دانش‌بنیان که سرمایه اصلی‌شان دانش‌شان است، تأمین ضمانت‌نامه‌های سنگین، خیلی سخت است و صندوق باید در این زمینه همکاری بیشتری با شرکت‌های دانش‌بنیان داشته باشد.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.