افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1397/10/29


            شرایط برای فروش و صادرات عناب خراسان جنوبی مهیا شود

شرایط برای فروش و صادرات عناب خراسان جنوبی مهیا شود

رییس پارک علم و فناوری خراسان جنوبی با اشاره به اهمیت عناب به عنوان محصول استراتژیک، بر ایجاد شرایط و امکانات مناسب برای صادرات و فروش عناب تأکید کرد.

به گزارش ایسنا، محمدعلی ناصری، در دیدار با تیم برگزارکننده همایش ملی عناب اظهار کرد: حمایت از برگزاری نمایشگاه در همایش ملی عناب، حمایت از طرح‌های جهاددانشگاهی و مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی، ترغیب شرکت‌های مرتبط با موضوع همایش به شرکت در نمایشگاه و حمایت از مقالات برتر همایش ملی عناب در صورت اجرا و تولید عملیاتی از اقدامات پارک علم و فناوری در راستای بهتر برگزار شدن همایش است.

وی با اشاره به اهمیت عناب به عنوان محصول استراتژیک، بر ایجاد شرایط و امکانات مناسب برای صادرات و فروش عناب تأکید کرد.

لیلا محمودی، معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی نیز در این جلسه گفت: هدف ما این است که علاوه بر زرشک و زعفران، عناب به عنوان یک محصول فوق استراتژیک جایگاه خود را در بازار پیدا کند.

وی با بیان اینکه همایش ملی عناب یک رویداد برندساز است، افزود: برگزاری نمایشگاه و همچنین پرداختن به موضوع ایده‌های فناورانه بخش بسیار مهمی از این همایش است.

مسئول کمیته اشتغال و بازاریابی همایش ملی عناب با دعوت از تولیدکنندگان فعال در حوزه عناب در جهاددانشگاهی و تبادل نظرات با آنان، ادامه داد: در این همایش از شخصیت‌های ملی و مسئولان دعوت می‌شود.

محمودی اظهار کرد: در همایش ملی عناب پیش از آنکه به دنبال گردآوری مقالات از پژوهشگران باشیم، به دنبال معرفی عناب به کشور هستیم.

مسئول کمیته اشتغال و بازاریابی همایش ملی عناب   بیان کرد: به دنبال تحقق اقتصادی برای مجموعه خود نیستیم و در مجموعه جهاددانشگاهی هدفی را که دغدغه استان است، دنبال می‌کنیم.

محمودی اظهار کرد: یکی از پایه‌های اقتصاد خانواده‌ها در خراسان جنوبی، عناب است   اما متاسفانه آنطور که باید به استان‌های کشور صادر نشده است که بتواند بهره اقتصادی شایسته‌ای را عاید کشاورز کند.

وی با اشاره به اینکه برای معرفی بهتر عناب و ترویج فرهنگ مصرف آن به عنوان خشکبار، بازاریابی محتوایی را در این همایش به کار خواهیم گرفت، یادآور شد: در کنار این همایش، نمایشگاه و میزگردی برای طرح ایده برگزار خواهد شد.

حسین راغ آرا، دبیر اجرایی همایش ملی عناب نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه برنامه ما در این راستا کوتاه مدت نبوده و همایش نیز صرفا علمی نیست، اظهار کرد: در همایش ملی عناب قصد داریم محققان از سراسر کشور را گردهم آوریم.

وی یکی از چالش‌های پیش رو را معرفی درست عناب در کشور دانست و یادآور شد: به همین جهت در کمیته اجرایی، لوگویی برای معرفی ویژگی‌های عناب طراحی شد که در این لوگو خواص عناب نمایش داده شده است.


انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.