افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.mehrnews.com

1396/11/14

فیس بوک درآمد کاربرانش را تخمین می زند

فیس بوک درآمد کاربرانش را تخمین می زند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از هیل،فیس بوک حق امتیاز اختراع فناوری را ثبت کرده که به کمک آن می توان درآمد کاربران را تخمین زد.

 این رسانه اجتماعی تصمیم دارد سیستمی برای جمع آوری اطلاعات شخصی کاربران مانند تحصیلات، مالکیت خانه و میزان مصرف اینترنت بسازد. هدف فیس بوک پیش بینی موقعیت اقتصادی اجتماعی کاربرانش است.

height=504

هرچند حق امتیاز این فناوری در 2016 میلادی ثبت شده اما روز پنج شنبه علنی شد.

جزئیات این اختراع نشان می دهد الگوریتمی مخصوص قابلیت های هدف گیری فیس بوک را ارتقا می دهد تا بتواند تبلیغات مرتبط تری برای هر کاربر به کار گیرد.

در این روند سوالاتی درباره سن،مکان زندگی فرد و سوالاتی مرتبط با گروه سنی کاربر از او پرسیده می شود. به عنوان مثال از افراد 20 تا30 ساله درباره تعداد دستگاه های متصل به اینترنت فرد سوال می شود. اما از افراد 30 تا 40 ساله درباره مالکیت خانه پرسیده می شود.

اطلاعات دیگر مانند تاریخچه سفرهای فرد، انواع دستگاه های الکترونیکی متصل به اینترنت و سطح تحصیلات فرد نیز پرسیده می شود.

 در این حق امتیاز اشاره شده وضعیت و گروه اقتصادی اجتماعی فرد با درآمد وی ارتباط دارد.

این درحالی است که بیشتر اوقات سیستم های آنلاین اطلاعاتی از درآمد فرد ندارند. بنابراین فیس بوک به جای سوال مستقیم از اطلاعات شخصی دیگر استفاده می کند تا درآمد فرد را تخمین بزند.

جالب آنکه سیستم این رسانه اجتماعی فقط به اطلاعات انتقالی از پرسشنامه ها بسنده نکرده و فعالیت های کاربر در این رسانه را رصد می کند.

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.