افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : gamefa.com/category/featured/

1396/11/25

شایعه: استودیوی the coalition مشغول توسعه نسخه جدید perfect dark است

شایعه: استودیوی the coalition مشغول توسعه نسخه جدید perfect dark است

شایعه: دیزنی در پی توافق با سازندگان دیگری  به منظور ساخت بازی‌های star wars است

این نخستین باری نیست که شاهد انتشار شایعاتی در باب نارضایتی شرکت دیزنی از رفتار الکترونیک آرتس (electronic arts) با مجوز ساخت بازی‌های ویدئویی بر اساس مجموعه فوق محبوب star wars هستیم. در ماه نوامبر سال گذشته میلادی گفته شد که شرکت دیزنی به استودیوی دایس (dice) جهت تجدیدنظر بر روی محتوای خریدهای درون برنامه‌ای بازی star wars battlefront ii فشار آورده است. اینک اما cinelinx گزارش داده است که دو شرکت دیزنی و لوکاس فیلم (lucas film) در پی تماس با توسعه دهندگان جدیدی هستند.

شرکت الکترونیک آرتس در سال 2013 میلادی موفق شد تا با دیزنی جهت ساخت بازی‌های ویدئویی بر اساس مجموعه محبوب star wars به مدت یک دهه به توافق برسد. پس از آن، این ناشر بازی‌های ویدئویی بازی star wars: battlefront را ساخت و عرضه کرد که به واسطه کمبود محتوا و بخش تک نفره ضعیفش، مورد انتقاد بسیاری قرار گرفت.

با این وجود، حاشیه‌های مربوط به بازی star wars battlefront ii خیلی بیشتر از نسخه نخست این بازی بود و بیشتر مخاطبین این عنوان به لوت باکس‌ها و نحوه حضورشان در این بازی انتقاد کردند. استودیوی visceral games بر روی یک بازی ماجراجویی بر اساس سری «جنگ‌های ستاره‌ای» مشغول به کار بود که متاسفانه مدتی قبل این پروژه لغو و استودیوی سازنده آن هم تعطیل شد. گرچه استودیوی ریسپاون اینترتینمنت (respawn entertainment) هم مشغول ساخت یک بازی جدید از این مجموعه است، اما زمان زیادی به عرضه آن مانده است.

شایعات جدید از این قرار است که لوکاس فیلم هیچ علاقه‌ای به عرضه دو بازی در عرض پنج سال ندارد و انتخاب و توافق با الکترونیک آرتس به این منظور صورت گرفت که این شرکت، استودیوهای متعددی را در اختیار دارد. بنابراین، لوکاس فیلم انتظار داشت تا الکترونیک آرتس بازی‌های متعددی را بر مبنای مجموعه جنگ ستارگان به بازار عرضه کند. این در حالی است که چندی پیش، شرکت دیزنی از برنامه‌های جدید خود برای فیلم‌های سینمائی این سری پرده برداشت و رسماً اعلام کرد که خالقان سریال محبوب و موفق game of thrones سه گانه جدیدی را در این دنیای عظیم خواهند ساخت.

نویسنده گزارش جدید وب‌سایت cinelinx آورده است که «بر اساس آن چیزی که من شنیده‌ام، لوکاس فیلم از این قضیه ناراحت است و به دنبال گزینه‌های دیگری است». همچنین گفته شده که لوکاس فیلم و دیزنی بررسی‌های زیادی را بر روی بازی‌های منتشر شده توسط شرکت الکترونیک آرتس داشته‌اند. نکته جالب توجه این است که در این مقاله گفته شده که دو شرکت نامبرده در پی توافق با اکتیویژن (activision) و یوبی‌سافت (ubisoft) برای ساخت بازی‌های ویدئویی متعدد بر اساس مجموعه «جنگ‌های ستاره‌ای» هستند.

گرچه همانطور که در این مقاله هم به آن اشاره شده است، توافق و قراردادی بین دو شرکت دیزنی و الکترونیک آرتس بسته شده است و دیزنی به این راحتی‌ها هم نمی‌تواند قرارداد خود را نادیده بگیرد، اما بندی در این قرارداد وجود دارد که به دیزنی اجازه می‌دهد که اگر کیفیت بازی‌های الکترونیک آرتس از حد انتظار آن‌ها پایین‌تر باشد، این توافق را نادیده بگیرد.

باید دید که در نهایت دیزنی چه تصمیمی خواهد گرفت و آیا شرکت دیگری وظیفه ساخت بازی‌های سری «جنگ‌های ستاره‌ای» را بر عهده خواهد گرفت یا خیر.

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.