افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/30

از «میراث و فرهنگ مشترک» تا «ویروس مشترک» در دنیا

از «میراث و فرهنگ مشترک» تا «ویروس مشترک» در دنیا

در حالی شورای بین‌المللی محوطه‌ها و بناهای تاریخی (ایکوموس) شعار سال 2020 خود همزمان با 18 آوریل «روز جهانی محوطه‌ها و بناهای تاریخی» را اعلام کرد که از اعضای خود درخواست کرد مراسم‌های این روز بر اساس دستورالعمل‌های محلی و ملی در هر نقطه از دنیا انجام شود تا امنیت و سلامت همه تضمین شود.

به گزارش ایسنا، هرساله و به مناسبت روز جهانی محوطه‌ها و بناهای تاریخی، ایکوموس شعاری را برای جشن‌ها و فعالیت‌های سازماندهی‌شده از سوی کمیته‌ها، اعضا و شرکای این نهاد مشورتی یونسکو در رابطه با میراث جهانی درنظر می‌گیرد که امسال بر اساس شرایط به‌وجودآمده در سراسر جهان و به دلیل بحران شیوع ویروس کرونا، شعار 'فرهنگ مشترک، میراث مشترک و مسوولیت مشترک' به عنوان بیانی از وحدت جهانی در مواجهه با این بحران بهداشتی مطرح شد.

از سوی دیگر، ایکوموس جهانی با توجه به شیوع جهانی ویروس کرونا در کشورهای مختلف، همه را به جشن گرفتن روز جهانی محوطه‌ها و بناهای تاریخی بر اساس دستورالعمل‌های محلی و ملی دعوت کرد تا امنیت و سلامت همه تضمین شود. از جمله فعالیت‌های مجازی که متولیان میراث فرهنگی و تاریخی در سراسر دنیا می‌توانند برگزار کنند، کنفرانس‌ها و میزگردهای آنلاین، وبینارها، سخنرانی‌های آنلاین، ارائه پوستر، مصاحبه‌های اینترنتی و ایجاد کمپین در شبکه‌های اجتماعی است.

متولیان میراث فرهنگی کشور نیز برای جلوگیری از انتقال زنجیره‌ کرونا تصمیم گرفتند تا مراسم روز جهانی «محوطه‌ها و بناهای تاریخی» را به صورت مجازی و پخش زنده از سایت آپارات برگزار کنند.

انتهای پیام 

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.