افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/30

سرنوشت نامعلوم‌ سریال‌های ماه رمضان در تونس

سرنوشت نامعلوم‌ سریال‌های ماه رمضان در تونس

اطلاعیه وزارت امور فرهنگی تونس مبنی بر از سرگیری تصویربرداری سریال‌های مناسبتی ماه مبارک رمضان این روزها بحث‌برانگیز شده است.

به گزارش ایسنا، سایت الجزیره در گزارشی نوشته است: همزمان با اطلاعیه وزارت امور فرهنگی تونس مبنی بر از سرگیری تصویربرداری سریال‌های مناسبی ماه رمضان با رعایت اصول بهداشتی و  پیشگیرانه در برابر کرونا، بحث‌هایی میان اهالی فرهنگی درگرفت که تا درخواست برای عزل وزیر فرهنگ این کشور پیش رفت.

وزارت امور فرهنگی تونس پس از اطلاعیه‌ای که برای توقف تصویربرداری سریال‌ها داده بود، اکنون اظهار کرده بنا بر درخواست رییس‌جمهور این کشور و با توجه به تاثیر مثبتی که سریال‌ها در سرگرم کردن مردم و کاهش نگرانی و اضطراب  آن‌ها در خصوص بیماری کرونا دارند، می‌توانند با رعایت اصول بهداشتی به کارشان ادامه دهند.

وزارت امور فرهنگی تونس توضیح داده است که تصویربرداری سریال‌ها باید با نظارت وزارت بهداشت و رعایت تمام اصول ایمنی و بهداشتی صورت بگیرد و تخلف در این زمینه لغو مجوز تصویربرداری و برخورد قانونی با متخلفان را به همراه خواهد داشت.

در شبکه‌های اجتماعی میان مخالفان و موافقان این تصمیم درگیری پیش آمده است. به طوری که اهالی فرهنگ و هنر تونس هر کدام با انتشار ویدیوئی در شبکه‌های اجتماعی مخالفت یا موافقت خود را با این تصمیم اعلام کرده‌اند.

لطفی عبدلی یکی از بازیگران تونس با انتشار ویدئویی گفته است: از سرگیری تصویربرداری سریال‌ها سلامت بازیگران و عوامل کار را به خطر می‌اندازد. او در این ویدئو اعلام کرده که کار مناسبتی‌اش برای ماه مبارک رمضان را برای حفظ سلامتی متوقف کرده است.

حمید بوشناق کارگردان تونسی نیز گفته است: من تصویربرداری سریال ماه رمضان را متوقف کرده‌ام. اطلاعیه وزارت فرهنگ مبنی بر شروع دوباره تصویربرداری سریال‌ها مشروط بر رعایت کامل اصول بهداشتی و نیز رضایت عوامل و بازیگران سریال است.

گروهی نیز گفته‌اند مخالفان این تصمیم تندروهایی هستند که ضد فرهنگ و هنر عمل می‌کنند.

شیراز العتیری وزیر امور فرهنگی تونس در نوشته‌ای که به زبان فرانسوی منتشر کرد مخالفت با از سرگیری تصویربرداری سریال‌های رمضانی را ناشی از تربیت نادرست فرهنگی تونسی‌ها عنوان کرد و از اهالی فرهنگ و هنر درخواست کرد تا از این تصمیم حمایت کنند.

بیانات تند وزیر امور فرهنگی واکنش‌هایی را به دنبال داشت تا جایی‌که شیراز العتیری وزیر امور فرهنگی تونس مجبور به حذف آن و انتشار بیانیه دیگری  به زبان عربی شد. او این‌بار ضمن عذرخواهی از سوءتفاهم ایجادشده درباره اظهارات قبلی‌اش، تاکید کرد که گفته‌هایش به خاطر اعتقادی که به اهمیت فرهنگ در زندگی افراد دارد بوده است.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.