افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/29

کتابی درباره پزشک هشداردهنده «کرونا»

کتابی درباره پزشک هشداردهنده «کرونا»

یک کتاب کودک با عنوان «دکتر لی و ویروس تاج‌دار» نوشته «فرانچسکا کاوالو» به داستان دکتر «لی ونلیانگ» پزشک جوانی که درباره شیوع ویروس «کرونا» هشدار داد، می‌پردازد.

به گزارش ایسنا به نقل از سی ان ان، نویسنده این اثر می‌گوید امیدوار است این کتاب در آموزش درباره ویروس «کرونا» به به کودکان مفید باشد.

«کاوالو» در این کتاب از دکتر «لی» به عنوان «یک پزشک خوب در چین»  یاد کرده است. نویسنده این اثر می‌گوید از دکتر «لی» که به‌خاطر هشدار درباره شیوع ویروس «کرونا» پیش از تبدیل شدن آن به یک ویروس جهانگیر به عنوان یک قهرمان شناخته می‌شود، الهام گرفته است.

در اواخر دسامبر سال 2019، دکتر «لی» که در بیمارستان مرکزی «ووهان» مشغول کار بود، درباره شیوع بیماری‌ای شبیه به «سارس» در «ووهان» هشدار داده بود که این اقدام در ابتدا سبب شد تا مقام‌های چین از این پزشک به عنوان یک شایعه‌ساز یاد کنند و نسبت به عواقب تشویش اذهان عمومی به او هشدار دهند.

دکتر «لی» در نهایت در اثر ابتلا به ویروس «کرونا» درگذشت.

«کاوالو» می‌گوید قصد دارد داستان دکتر «لی» را در  مرکز توجه قرار دهد، چرا که او «نماد اهمیت گوش دادن و توجه به دانشمندان» است.

 به گفته «کاوالو»، این اثر که اکنون به زبان‌های انگلیسی، ایتالیایی، اسپانیولی و آلمانی در دسترس است، تاکنون بارها دانلود شده است.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.