افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1398/11/26

روایت 4 نوازنده از 4 قطعه

روایت 4 نوازنده از 4 قطعه

اجرای دوم سالن رودکی در نخستین شب از سی‌وپنجمین جشنواره موسیقی فجر را گروه کوارتت نماد به روی صحنه برد. اجرای یک گروه چهار نفره که با نواختن چهار قطعه، با استقبال نسبتا خوبی همراه شد.

به گزارش ایسنا، گروه کوارتت نماد به سرپرستی ستاره بهشتی و با همراهی مازیار ظهیرالدینی (ویلون)، بابک کوهستانی (ویلون) و نوید حمیدی (ویلنسل) شامگاه پنجشنبه (24 بهمن ماه) در سالن رودکی چهار قطعه را برای حاضران در سالن نواخت. 

قطعات کوارتت زهی شماره 1 از فرید عمران، نوستالوژی از لوریس چکناواریان، آدجیو و فوگ کوشل 456 و کوارتت زهی شماره 1 اپوس 18 از لودیگ وان بتهوون توسط گروه کوارتت نماد نواخته شدند که با استقبال تماشاگران مواجه شد. در بخش پایانی نیز پس از تشویق حاضران، این گروه قطعه کوتاه دیگری را نیز اجرا کردند.

از نکات جالب توجه اجراهای امشب سالن رودکی این بود که با وجود تاکید بر تصویربرداری نکردن در طول اجرا، باز هم برخی از تماشاگران با تلفن‌های همراه خود بخش‌های زیادی از اجراها را تصویربرداری می‌کردند. 

گروه کوراتت نماد به سرپرستی ستاره بهشتی که عضو هیات علمی دانشگاه تهران است و با همراهی تعدادی از نوازندگان در زمینه موسیقی کلاسیک فعالیت می‌کند. این گروه پس از مدتی سکوت باز دیگر در سال 98 فعالیت خود را از سرگرفت.

به گزارش ایسنا جشنواره موسیقی فجر از 24 تا 30 بهمن ماه در حال برگزاری است. 
انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.