افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1398/11/26

طنین پیانو زنگ جشنواره موسیقی را در رودکی نواخت

طنین پیانو زنگ جشنواره موسیقی را در رودکی نواخت

زنگ نخستین اجرای سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر در سالن رودکی با پیانونوازی آرپینه ایسرائیلیان نواخته شد.

به گزارش ایسنا، آرپینه ایسرائیلیان که این روزها به عنوان استاد مدعو در دانشگاه تهران به تدریس پیانو مشغول است، شامگاه پنجشنبه (24 بهمن ماه) در نخستین شب جشنواره موسیقی فجر چهار قطعه را دو بخش برای حاضران در سالن رودکی، نواخت.

اگرچه سالن کاملا پر نشده بود، اما اجرای آرپینه ایسرائیلیان با استقبال خوبی از سوی حاضران همراه شد و همین امر باعث شد تا او پس از نواختن آخرین قطعه و تشویق حاضران، قطعه کوتاه دیگری را شاید به نشانه تشکر بنوازد.  

قطعات واریاسیون با تم شومان اثر یوهان برامس، برند اتود پاگانینی از فرانسیس لیست، اتود شماره 8 اثر فردریک شوپن در بخش اول نواخته شدند و در بخش دوم قطعه تصاویر یک نمایشگاه از مودست مورسورگسکی که خود شامل 15 قطعه می‌شد به صورت پشت سر هم و در حدود 40 دقیقه توسط آرپینه اسرائیلیان نواخته شد.

او اجرای خود را بدون بیان هیچ سخنی آغاز و به پایان رساند.

آرپینه ایسرائیلیان در سال 1971 در شهر ایروان ارمنستان متولد شد. او تحصیلاتش را در حوزه موسیقی در سال 1977 در مدرسه موسیقی چایکوفسکی آغاز کرد و سپس تحصیلات عالی را در کنسرواتوار دولتی کمیتاس ادامه داد و موفق به اخذ فوق‌لیسانس نوازندگی پیانو شد و به عنوان مدرس در همان مرکز کار خود را آغاز کرد.


انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.