افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1398/11/26

اعضای هیات نظارت بر آکادمی «سزار» استعفا می‌دهند

اعضای هیات نظارت بر آکادمی «سزار» استعفا می‌دهند

21 نفر از اعظای هیات نظارت آکادمی «‌سزار» روز پنجشنبه اعلام کردند همگی پس از برگزاری مراسم اهدای جوایز «سزار» پیش‌رو که به عنوان جوایز اسکار سینمای فرانسه شناخته می‌شود،‌ استعفا خواهند داد.

به گزارش ایسنا و به نقل از ورایتی،‌ این بیانیه‌ی غافلگیرکننده در حالی منتشر شد که چندی پیش پس از نامزدی «یک سرباز و یک جاسوس»، ساخته جدید «‌رومن پولانسکی» در 12 شاخه جوایز «سزار»، انتقادات بسیاری متوجه این آکادمی شد.

رومن پولانسکی که در لهستان متولد شده است در سال 1997 در ماجرای تجاوز به یک دختر 13 ساله در آمریکا گناهکار شناخته شد، اما پیش از آغاز دوران محکومت به فرانسه گریخت و از آن زمان تا کنون دولت آمریکا در تلاش برای استرداد اوست.

این هیات در بیانیه‌ای دلیل اتخاذ این تصمیم خود را «اقدامی در احترام به تمام کسانی که در سال 2019 در شکل‌گیری سینمای فرانسه نقش داشته‌اند و همچنین بازگشت آرامش و تاکید بر گرامیداشت سینما»‌ عنوان کرده‌اند.

در هفته‌های اخیر،‌ «جوایز سزار» با فشارهای بسیاری از سوی صنعت سینمای فرانسه و تهدیدهای بی‌شماری برای تحریم این مراسم مواجه بوده است.

همچنین روز سه‌شنبه، دادخواستی نسبت به ایجاد اصلاحات اساسی در «جوایز سراز»‌ که توسط 400 شخصیت سینمایی از جمله کارگردانان و بازیگران برجسته سینمای فرانسه امضا شده بود در روزنامه «لوموند»‌ منتشر شد.

بلافاصله پس از اعلام نامزدهای این دوره از جوایز سزار و نامزدی فیلم جدید «پولانسکی» در 12 شاخه، کمپین‌های فمینیستی در پی این انتخاب، معتبرترین جایزه سینمای فرانسه را به حمایت از فردی با اتهام‌های اخلاقی متهم کردند.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.