افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/30

با مشارکت در رزمایش کمک به نیازمندان می‌توان باری از دوش نیازمندان برداشت

با مشارکت در رزمایش کمک به نیازمندان می‌توان باری از دوش نیازمندان برداشت

یک عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که با مشارکت مردم و مسئولان در رزمایش معنوی کمک به نیازمندان می‌توان با هم‌آوایی و همدلی دست اقشار آسیب‌پذیر جامعه را گرفته و در کنار یکدیگر از این امتحان نیز سربلند بیرون آمد.

حسن بهرام‌نیا در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به بیانات اخیر رهبری و نقش نهادهای رسمی و غیر رسمی، مسئولان و مردم در رزمایش کمک به نیازمندان، بیان کرد: باتوجه به شیوع ویروس کرونا و تبدیل شدن آن به یک اپیدمی فراگیر، اقتصاد کشور به طور جدی تحت شعاع قرار گرفته است. معیشت مردم به ویژه کسبه و بازاریان،کارگران و مراکز تولیدی و صنعتی به شدت تحت تاثیر قرار گرفته و با شرایط سخت تری را نسبت به گذشته روبه رو شده‌اند.

وی اظهار کرد: این روزها مشاغلی مانند کارگران روزمزد و رانندگان تاکسی و اتوبوس که صرفا از راه فعالیت روزانه درآمد دارند، در تنگنا قرار گرفته‌اند. همه عوامل دست به دست هم داده و در نهایت اقشار آسیب‌پذیر در مضیقه گرفتار شده‌اند. مقام معظم رهبری باتوجه به شرایط پیش آمده تاکید داشتند افراد متمول و کسانی که از وضعیت مالی مناسبی قرار دارند در غالب یک رزمایش می توانند به یاری هم نوع خود بروند.

نماینده مردم نهاوند در مجلس تصریح کرد: مردم و مسئولان با مشارکت در این رزمایش می‌توانند حداقل های زندگی را برای هم نوع خود تهیه کرده و دست یکدیگر را بگیرند. الحمدالله فرمایشان آقا بازتاب خوبی در سطح کشور داشت و شاهد به میدان آمدن مردم در غالب پویش ها و رزمایش‌های مردمی و مشارکت نهادهای حکومتی و دولتی هستیم. به عنوان مثال سپاه پاسداران علاوه بر تلاش برای شناسایی افراد نیازمند و تهیه بسته های حمایتی بخشی از حقوق فرماندهان خود را نیز به این امر تخصیص داد.

وی تاکید کرد: اگر سایر دستگاه‌های دولتی و نهاد ها نیز در این رزمایش معنوی حضور یابند ان شالله با هم آوایی و همدلی مقداری از سختی بر دوش اقشار آسیب پذیر کاسته می شود. خدا را شکر در شهرستان نهاوند نیز مردم دین دار و ولایتمدار به میدان آمدند و با تهیه اقلام بهداشتی و مواد غذایی همانند دوران دفاع مقدس که بانوان این شهرستان با تهیه نان در پشت جبهه ها در تلاش بودند، به کمک هم نوع خود شتافته اند.

وی در ادامه با اشاره به نقش صدا و سیما برای مشارکت در رزمایش کمک به نیازمندان، بیان کرد: مردم ما امتحان خود را در طول تاریخ انقلاب چه در زمان جنگ تحمیلی و چه در زمان بحران هایی نظیر سیل و زلزله داده‌اند و همواره در انسجام و همدلی و کمک به یکدیگر سربلند بیرون آمده اند. اگر صدا و سیما نیز به صورت جدی ورود کند قطع به یقین مشارک مردم در این رزمایش نیز پررنگ تر خواهد بود. ما با مشارکت مالی و معنوی می توانیم سختی را برای اقشار آسیب پذیر در این روزها کم تر کنیم. قطع به یقین مردم ما از این آزمون نیز سربلند بیرون خواهند آمد.

وی در پایان افزود: بنده شهادت سردار حاج میرزا محمد سلگی که در ماه جاری به درجه شهادت رسیدند را تسلیت می گویم.ایشان نویسنده کتاب?آب هرگز نمی میرد? بود که در آن از خاطرات دوران دفاع مقدس یاد کرده است. مقام معظم رهبری نیز از این کتاب تقدیر کردند. بنده از مردان و زنان شهرستان نهاوند که در طول چهار دهه انقلا ب با اخلاص و همدلی و ایثار در عرصه کمک به هم نوع خود بودند سپاسگزارم. ان شاالله این روزها نیز با همدلی مردم خواهد گذشت و بار دیگر مردم ایران سرافراز خواهند شد.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.