افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/27

اصلاح مصوبه شرایط عمومی، ساختار و الگوی قراردادهای بالادستی نفت و گاز

اصلاح مصوبه شرایط عمومی، ساختار و الگوی قراردادهای بالادستی نفت و گاز

هیئت وزیران برای توسعه طرح های بالادستی نفت و گاز و به منظور رفع ابهام از تصویب‌نامه موضوع شرایط عمومی، ساختار و الگوی قراردادهای بالادستی نفت و گاز و قراردادهای موضوع آن، این مصوبه را اصلاح کرد.

به گزارش  ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» هیئت وزیران در جلسه 20 فروردین 1399 ماده (15) اصلاحی شرایط عمومی، ساختار و الگوی قرارداد‌های بالادستی نفت و گاز موضوع بند (6) تصویب‌نامه شماره 69978/ 53421 مورخ 10 شهریور 1395 را اصلاح نمود.

مطابق این تصمیم، سایر قراردادهایی که حسب نیازها و ضرورت ها، توسط شرکت ملی نفت ایران برای اکتشاف یا توسعه، بهره برداری و یا نگهداشت تولید و یا دیگر عملیات نفتی که منجر به توسعه میدان ها/ مخزن ها و یا افزایش/ بهبود ضریب بازیافت از مخازن از جمله با شرکت‌های خدماتی نفتی(osc) (مانند شرکت های حفاری) و یا پیمانکاران ساخت و نصب (c&e/epc/epcf)، پیمانکاران عمومی(gc) و یا دیگر عرضه کنندگان کالاها و خدمات مورد نیاز منعقد می شود، اعم از اینکه منابع لازم برای پرداخت/ بازپرداخت طرح ها از محل منابع داخلی نقدی شرکت ملی نفت ایران یا تأمین مالی از جمله به اتکای منابع مذکور در ماده (12) قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور –مصوب 1394- و یا سایر منابع مجاز صورت بگیرد، کماکان تابع ساختار، شرایط عمومی و مقررات مربوط به خود می‌باشند.

تبصره - قرارداد‌های موضوع این ماده، مشمول مفاد بند‌های (3) و (4) تصویب‌نامه شماره 57222/ 53367  مورخ 16 مرداد 1395 و اصلاح بعدی آن موضوع تصویب‌نامه شماره 69975/ 53421  مورخ 10 شهریور 1395 نمی باشند.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.