افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1398/11/24

وزارت دادگستری آمریکا 5 شهروند این کشور را به نقض تحریم‌های ایران متهم کرد

وزارت دادگستری آمریکا 5 شهروند این کشور را به نقض تحریم‌های ایران متهم کرد

وزارت دادگستری آمریکا پنج شهروند آمریکایی از ایالت‌های تگزاس و نیویورک را به نقض تحریم‌های نفتی ایران متهم کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، وزارت دادگستری آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد که این پنج نفر را به مخفی‌کاری و نقض یک قانون بین‌المللی تجارت از طریق ترتیب دادن خرید نفت ایران و فروش آن به پالایشگاهی در چین، متهم کرده است.

دنیل ری لین، رئیس شرکت خصوصی استک رویالتیز و ال.ال.سی شرکتی در تگزاس که مواد نفتی و معدنی می‌فروشد از جمله متهمان هستند.

این پنج تن متهم شده‌اند که از ژوئیه سال 2019 تا فوریه 2020 به طور مخفیانه هماهنگی‌هایی را به منظور خرید نفت ایران و ارسال آن به یک پالایشگاه نامعلوم چینی انجام می‌داده‌اند.

علاوه بر لین، نیکولاس هاون از نیویورک، رابرت ثوایتز، نیکولاس فاکس و جنیو وانگ از تگزاس نیز در ردیف متهمان قرار دارند.

جان دمرز، معاون دادستان شورای امنیت ملی آمریکا در این باره گفت: آن‌ها با هدف سرمایه‌اندوزی غیرقانونی، هشت ماه به طور مخفیانه سعی داشتند تحریم‌های اعمال‌شده آمریکا علیه ایران را به ویژه در زمینه فروش خارجی نفت آن کشور، نقض کنند.

وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد که اگر این حکم صادر شود، متهمان حداکثر به 25 سال زندان و پرداخت جریمه‌ای تا 1.25 میلیون دلار محکوم خواهند شد.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.