افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.salamatnews.com

1399/01/28

چگونگی رفتار با کودکان در روزهای کرونایی

چگونگی رفتار با کودکان در روزهای کرونایی

سلامت نیوز:یک روانشناس گفت: کودکان برای رشد حتما باید در محیطی بدون هنجار بزرگ شوند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل ازباشگاه خبرنگاران جوان، لیلا شقاقی روانشناس درباره جلوگیری از بحران خشونت کودکان در این دوران کرونایی اظهار کرد: این روز‌ها افراد زیادی استرس مبتلا شدن به ویروس کرونا را دارند. البته اضطراب یک واکنش طبیعی نسبت به شرایط سخت و تهدید آمیزی مثل کرونا است، اما اگر این موضوع طول بکشد می‌تواند موجب رنجش و رفتار‌های ناکارآمد افراد شود. انسان‌ها از ابتدا خلقت نسبت به خطرات واکنش‌های دفاعی از خود نشان می‌دادند که سالم بمانند و آسیب نبینند. زیرا هر موقعیتی که منجر به آسیب دیدن در ما شود ترس را تشدید خواهد کرد.


یک روانشناس در ادامه افزود: این واکنش طبیعی است که ما باید اصولی را که پزشک تعیین می‌کند را رعایت کنیم. حتما افراد باید شرایط حضور در جامعه را رعایت کنند. زمانی که این واکنش‌ها را از خود نشان می‌دهیم به آرامش خواهیم رسید انگار که مصون خواهیم ماند. ولی اگر این اقدامات به ما آرامش ندهد و همچنان نگرانی هایمان ادامه داشته باشد، نشان خواهد داد که اضطراب‌های ما به جا و درست نیست.


شقاقی بیان کرد: اموری که مربوط به ما نمی‌شود را باید رها کرد تا به آرامش برسیم. با توجه به اینکه برای کودکانمان نقش همانند سازی داریم الان بهترین موقعیت است که شرایط خانه را به خوبی برای آن‌ها فراهم کنیم. نباید دربرابر مشکلات تسلیم شویم. ما می‌توانیم از طریق ذهن آرامی یا آرامش درمانی اضطراب را دور کنیم. زیرا کودکان هم در مسیر رشدشان مارا الگو خود قرار خواهند داد.


او افزود: همانطور که می‌دانید شرایط کودکی موجب شکل گرفتن روح و روان او در آینده خواهد شد. آسیب‌هایی که فرزندان در دوران کودکی تجربه می‌کنند عواقبی در آینده برای آن‌ها خواهد داشت.تمام هیجان‌های منفی در کودک تاثیر گذاشته و شخصیت روانی او را شکل خواهد داد. بیماری‌های روان تنی از داشتن مشکلات قلبی تا گوارشی گرفته همه آن‌ها منشاء بهداشت روانی دارد.


یک روانشناس بیان کرد: ولی یک تفاوتی میان مشکلات جسمی و روانی وجود دارد که شاید ما را در زمینه رعایت بهداشت فردی دچار اضطرار و استرس کند. عدم رعایت جسمی فورا خود را نشان می‌دهد، اما مشکلات و عوارض روانی در دراز مدت بروز خواهند کرد. طوری که حتی فرد در زندگی آینده خود نمی‌تواند تصمیمات جدی تری را بگیرد. افکار فاجعه سازی را باید به کمک راه حل‌هایی مانند مدیتیشن و آرام سازی کنترل کرده؛ تا بتوانیم این مشکل را مدیریت کنیم. اگر ما نتوانیم تعادل خوبی با کودکان در این زمینه برقرار کنیم با مشکلات فراوانی حتما رو به رو خواهیم شد. یکی دیگر از مشکلات این است که اگر رفع نشود کودکان دچار تنش و خشم، عصبانیت می‌شوند.


شقاقی گفت: در این دوران می‌توانیم از کرونا استفاده کنیم و روابط بیشتری را با هم داشته باشیم. باید نکات بهداشتی را بیشتر تذکر داده و از غذا‌های غیر سالم دوری کنیم. به دلیل این که کودکان نمی‌توانند بیرون بروند بهتر است بازی‌های گروهی برای آن‌ها تدارک ببینیم. اصلا کودکان اخبار را تماشا نکنند، زیرا آن‌ها نمی توانند به راحتی مسائل را پردازش کنند. اصرار شدید کودکان به درس خواندن در این ایام آن‌ها را سردتر خواهد کرد.

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.