افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.salamatnews.com

1399/01/27

همکاری 2 شرکت مطرح داروسازی جهان برای ساخت واکسن کرونا

همکاری 2 شرکت مطرح داروسازی جهان برای ساخت واکسن کرونا

سلامت نیوز:در اقدامی نادر دو شرکت مطرح و نامی سازنده واکسن در جهان برای تهیه واکسن بیماری کووید-19 و تولید آن در مقیاس گسترده با یکدیگر همکاری کردند.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ، شرکت داروسازی انگلیسی 'گلکسواسمیث کلاین'(glaxosmithkline) و شرکت داروسازی فرانسوی 'سانوفی'(sanofi) با همکاری یکدیگر قصد دارند واکسن ویروس کرونا جدید را تهیه کرده و اگر همه چیز خوب پیش برود انتظار دارند بتوانند آزمایش‌های بالینی واکسن خود را در نیمه دوم سال جاری آغاز کنند و در صورت موفقیت آمیز بودن آنها امیدوارند تا نیمه دوم سال 2021 نیز بتوانند محصول خود را به طور گسترده در دسترس افراد سراسر جهان قرار دهند.


'پال هادسون'(paul hudson) مدیر اجرایی سانوفی در بیانیه‌ای گفت: با توجه به اینکه جهان با این بحران بهداشتی روبرو است، واضح است که هیچ شرکت داروسازی نمی‌تواند از کنار این موضوع به راحتی بگذرد. به همین دلیل است که سانوفی در تلاش است تا تخصص و منابع خود را با شرکت‌های دیگر مانند 'گلکسواسمیث کلاین' ترکیب کند تا بتواند به هدف خود که ایجاد واکسنی برای بیماری کووید-19 است نزدیک شود.


در سراسر جهان، چندین دانشگاه و شرکت داروسازی از جمله جانسون و جانسون، مدرنا و اینوویو در حال تولید واکسن بیماری کووید-19 هستند و حداقل 78 مورد از آنها نیز اکنون به طور جدی مورد مطالعه قرار گرفته‌اند.


اما این دو شرکت امیدوارند که بتواند هرچه زودتر به هدف خود برسند چرا که آمار مبتلایان به این بیماری در حال نزدیک شدن به 2 میلیون نفر در جهان است.
این شرکت‌ها نه تنها می‌بایست واکسن این بیماری را کشف کنند بلکه باید پس از کشف آن را در مقیاس زیاد نیز تولید کنند.
' دیوید لو'(david loew) ، معاون اجرایی شعبه واکسن 'سانوفی' گفت: ما پس از کشف می‌بایست صدها و صدها میلیون دوز از این واکسن را تولید کنیم. ما تجربه زیادی داریم و دو شرکت تولید کننده بسیار بزرگ هستیم و تاکنون واکسن‌های زیادی را در مقیاس بسیار بزرگ تولید کرده‌ایم.

منبع: بی بی سی

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.