افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.salamatnews.com

1398/11/25

با سبک زندگی سالم می‌توان حملات صرع را کنترل کرد

با سبک زندگی سالم می‌توان حملات صرع را کنترل کرد

سلامت نیوز: مدیرعامل انجمن صرع ایران با اشاره به اینکه با سبک زندگی سالم می‌توان حملات صرع را کنترل کرد، گفت: افراد با تغذیه سالم و فعالیت بدنی مناسب می‌توانند از بروز حملات صرع پیشگیری کنند.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا،دکتر «داریوش نسبی تهرانی» روز پنجشنبه افزود: مقالات تهیه شده در چند سال خیر نشان می‌دهد که سبک زندگی سالم در ارتقاء سلامت این بیماران نقش مهمی دارد.


وی با اشاره به اینکه بیماری صرع هرچند از پیچیدگی های زیادی برخوردار است اما اطلاعات زیادی در این زمینه بدست آمده است، افزود: گاهی اوقات بیماری صرع با بیماری های اعصاب و روان اشتباه گرفته می شود، که تشخیص و تفکیک آنها نقش مهمی در درمان این بیماری دارد.


نسبی تهرانی، درمان اصلی صرع را درمان دارویی اعلام کرد و گفت: صرع بیماری است که با دارو کنترل می شود، به عبارتی درمان اصلی آن، درمان دارویی است.


وی ادامه داد: در حدود 30 درصد موارد بیماران به دارو پاسخ کامل نمی‌دهند یا باید داروهای زیادی را مصرف کنند که اگر شرایط مناسب داشته باشند، با عمل جراحی، می توان مقدار داروی مصرف این افراد را کاهش داد.


حدود یک میلیون و 300 هزار ایرانی مبتلا به صرع هستند
وی با اشاره به اینکه آمار ما از آمار جهانی بالاتر است، بیان داشت: در ایران بین یک میلیون 200 تا 300 هزار نفر مبتلا به بیماری صرع هستند که یکی از علت های اصلی این موضوع حوادث جاده ای است که سبب شد تا آمار کشور افزایش یابد.


مدیرعامل انجمن صرع ایران اظهار امیدواری کرد که با روش های پیشگیرانه از جمله کاهش حوادث ترافیکی و تصادفات جاده ای، بتوان این بیماری را در کشور کنترل کرد تا به آمار جهانی نزدیک شویم.


مدیرعامل انجمن صرع ایران در پاسخ به این سوال که این بیماری چه رنج سنی را درگیر می‌کند؟ گفت: این بیماری رنج سنی ندارد و می تواند از نوزادی تا سنین کهنسالی را درگیر کند.


وی با اشاره به اینکه علت ابتلا به این بیماری متفاوت است، افزود: نوجوان و جوان بیشترین مبتلایان به این بیماری هستند، به عبارتی اکثر بیماران صرعی قشر جوان و آماده به کار هستند و به همین دلیل باید توجه بیشتری به این بیماری شود.


نسبی تهرانی بر لزوم توجه بیشتر سازمان های بیمه گر به بیماران صرعی تاکید کرد و گفت: تقاضای بیماران این است که حتما بیمه ها پوشش بیشتری داشته باشند.

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.