افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.salamatnews.com

1398/09/18

رشد 30 درصدی واردات واکسن آنفلوانزا

رشد 30 درصدی واردات واکسن آنفلوانزا

سلامت نیوز:سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: واردات واکسن آنفلوانزا در سال جاری نسبت به سال گذشته 30 درصد افزایش داشته است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، کیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذا و دارو ، با بیان اینکه آنفلوانزا هر سال قربانی می‌گیرد، اما هیچ سالی آمار مرگ و میر هفتگی منتشر نمی‌شد، اظهار کرد: امسال وزارت بهداشت همان اطلاعاتی که هفتگی برای who یا سازمان جهانی بهداشت ارسال می‌کند، در اختیار افکار عمومی قرار داده است.


جهان پور ادامه داد: سال 94 بیش از 248 نفر در اثر آنفلوانزا در ایران فوت کردند در سالهای 95، 96 و 97 هم شدت ویروس نسبت به امسال به مراتب کمتر بود.
او با اشاره به افزایش واردات 30 درصدی واکسن آنفلوانزا نسبت به سال قبل گفت: پارسال یک میلیون و 400 هزار واکسن آنفلوانزا وارد کشور شد که از این تعداد 400 هزار عدد در پایان زمستان امحا شد. سالیانه سالانه 200 تا 400 هزار واکسن برای گروه‌های در معرض خطر در شبکه‌های بهداشتی توزیع می‌شود.


سخنگوی سازمان غذا و دارو ادامه داد: در سال جاری یک میلیون و 860 هزار واکسن آنفلوانزا وارد کشور شد و زمان ورود واکسن به بازار دو هفته نسبت به سال قبل زودتر بود، اما امسال به خاطر اطلاع رسانی علی رغم تبلیغات ضد واکسن 55 درصد بیش از پارسال تلقیح صورت گرفت.


جهان پور تاکید کرد: هیچگاه قرار نیست همه جامعه واکسن آنفلونزا تزریق کنند و میزان واکسن آنفلوانزا به میزان جمعیت ایران نیست، چون ضرورتی برای تزریق واکسن در افراد سالم و کل جمعیت کشور وجود ندارند، اما برخی در تلاش هستند واکسن باقی مانده درشرکت‌های تولیدکننده واکسن آنفلوانزا را به مردم ایران بفروشند.

سخنگوی سازمان غذا و دارو درباره زمان اثربخشی واکسن آنفلوانزا اظهار کرد: باید توجه داشت که واکسن در مدت خاصی بیشترین اثربخشی را دارد.

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.