افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.salamatnews.com

1398/09/18

غذاهای پر انرژی که به مبارزه با خستگی می روند

غذاهای پر انرژی که به مبارزه با خستگی می روند

سلامت نیوز: شبهای طولانی و روزهای کوتاه می توانند بر روی کوچکترین احساسات ما تاثیر بگذارند و ما را دچار افسردگی وخستگی کنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از شفقنا، بعضی از غذاهایی که می توانند سطح انرژی شخص را افزایش دهدن عبارتند از:

کربوهیدرات ها

مصرف انواع کربوهیدرات ها تأثیر مستقیمی بر میزان قند خون ما دارد و بنابراین به ما احساس انرژی می دهد. غذاهایی که دارای شاخص قند خون بالا (gi) هستند ، به سرعت انرژی از دست می دهند، در حالی که غذاهای کم gi انرژی پایدارتری دارند. برای به حداکثر رساندن سطح انرژی جسمی و ذهنی، باید کربوهیدراتهای gi پایین مصرف شود.

عدم حذف وعده غذایی

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، سرویس ملی بهداشت انگلیس (nhs) توصیه می کند که برای نگه داشتن سطح انرژی باید سه وعده غذایی وحتی در صورت لزوم میان وعده به طور مرتب خورده شود. تقریباً 400 کالری برای صبحانه ، 600 کالری وعده ناهار و 600 کالری برای شام وجود دارد برای دو میان وعده سالم 200 کالری .

مصرف انواع میوه ها و سبزیجات

قدرت میوه و سبزیجات را برای تقویت نشاط دست کم نگیرید. میو ه ها و سبزیجات سطح انرژی بالاتری را از طریق ویتامین ها، مواد معدنی و فیتوشیمیایی ها که موجب بهبود سلامتی می شوند، تسهیل می کنند، همچنین موجب شاداب شدن ما می شوند.

مصرف مواد غنی از ویتامین c

ویتامین c از چندین طریق دوست ضد خستگی ماست. ویتامین c به بهبود جذب آهن و محافظت کننده از کم خونی است. در متابولیسم طبیعی آزاد کننده انرژی دخیل است و به سالم ماندن سیستم ایمنی بدن کمک می کند.

مصرف ماکارونی سرد

پاستای سفید و سبوس دار به لطف ساختار پیچیده کربوهیدراتهای موجود در آنها از gi کمی برخوردار هستند که بدن فقط می تواند به آرامی هضم کند. پخت و پز و سپس خنک کردن ماکارونی باعث ایجاد نشاسته مقاوم می شود که باعث افزایش gi بیشتر می شود، بنابراین یک سالاد ماکارونی می تواند ساعت ها ما راسر پا نگه دارد.

نوشیدن قهوه و چرت زدن

نوشیدن قهوه و بلافاصله چرت زدن بمدت 20 دقیقه احساس طراوت و شادابی خاصی به ما می دهد.

نوشیدن چای سبز در عصر

نان تست و لوبیا

نصف قوطی لوبیا پخته شده روی نان تست حاوی کربوهیدرات های gi کم برای انرژی پایدار است. این وعده لوبیا همچنین یک پنجم از نیاز روزانه آهن ضد خستگی و یک ششم نیاز روزانه منیزیم ، یک ماده معدنی مهم انرژی را تأمین می کند.

نوشیدن آب

طبق گزارش nhs، خستگی یکی از علائم کم آبی بدن است. پس باید روزانه به میزان مناسب آب بنوشیم.

منبع: http://www.msn.com

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.