افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.ilna.ir

1396/11/17

بازداشت نزدیک به 600 نفر در ترکیه به اتهام مخالفت با عملیات عفرین

بازداشت نزدیک به 600 نفر در ترکیه به اتهام مخالفت با عملیات عفرین

ترکیه تاکنون 573 نفر را به دلیل مخالفت با عملیات نظامی این کشور در خاک سوریه، بازداشت کرده است.

به گزارش ایلنا به نقل از یورونیوز، وزارت کشور ترکیه امروز -دوشنبه- با اعلام آمار بازداشت‌شدگان، دلیل این دستگیری‌ها را انتشار مطلب در شبکه‌های اجتماعی و اعتراض به عملیات عفرین عنوان کرد.

این بازداشت‌ها بر نگرانی‌ها درباره وضعیت آزادی بیان در ترکیه افزوده است. «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری ترکیه مخالفان عملیات نظامی آنکارا در خاک سوریه را «خائن» نامیده بود. ترکیه این عملیات را «شاخه زیتون» نام‌گذاری کرده است.

مقام‌های ترکیه تاکنون به دفعات هشدار داده‌اند افرادی که عملیات نظامی ترکیه را «وارونه» جلوه دهند، تحت پیگرد قرار خواهند گرفت.

در بیانیه وزارت کشور ترکیه آمده است: «از زمان آغاز عملیات شاخه زیتون 449 نفر به دلیل پخش تبلیغات تروریستی در شبکه‌های اجتماعی و 124 نفر به دلیل شرکت در اقدام‌های اعتراضی بازداشت شده‌اند.»

دادستانی ترکیه هفته گذشته دستور بازداشت 11 عضو ارشد انجمن پزشکی این کشور را به دلیل انتقاد از عملیات عفرین صادر کرده بود. این در حالی است که 13 نفر نیز به اتهام حمایت از این انجمن دستگیر شده‌اند.

ارتش ترکیه از روز 20 ژانویه (30 دی) عملیات خود علیه گروه کرد «یگان‌های مدافع خلق» را آغاز کرد. آنکارا هدف از این عملیات را بیرون راندن «یگان‌های مدافع خلق» از منطقه عفرین در شمال غربی سوریه عنوان کرده است.

 

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.