افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.ilna.ir

1396/11/17

هدیه معنادار پاپ فرانسیس به اردوغان

هدیه معنادار پاپ فرانسیس به اردوغان

جزئیات گفت‌وگوی رهبر کاتولیک‌های جهان و رئیس‌جمهوری ترکیه در واتیکان منتشر نشده است. اما گاه هدیه‌ای کوچک بیش از هزاران واژه معنا در بر دارد.

به گزارش ایلنا به نقل از دویچه‌وله، پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان، روز گذشته در پایان دیدار خصوصی با «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری ترکیه در واتیکان، به وی «فرشته صلح» اهدا کرد.

پاپ فرانسیس گفت: «این فرشته‌ صلحی است که بر عفریت جنگ غلبه می‌کند». او فرشته صلح را نماد دنیای مبتنی بر صلح و عدالت دانست.

دیدار خصوصی پاپ و اردوغان 50 دقیقه طول کشید؛ 30 دقیقه طولانی‌تر از معمول. از جزئیات این دیدار خبری منتشر نشده است. رئیس‌جمهوری ترکیه پیش‌تر گفته بود که قصد دارد به‌ویژه درباره موضوع قدس با پاپ فرانسیس صحبت کند.

حضور اردوغان در واتیکان نخستین میزبانی واتیکان از یک رئیس‌جمهور یا رئیس دولت ترکیه در 59 سال گذشته بود. روابط دیپلماتیک واتیکان و ترکیه در عالی‌ترین سطح از سال 1960 آغاز شد. اردوغان در سال 2014 در آنکارا میزبان پاپ فرانسیس بود.

اردوغان روز دوشنبه در آغاز دیدار با پاپ، از او تشکر کرد. خبرنگاران حاضر در محل، فضای این دیدار را رسمی و همراه با خشنودی توصیف کرده‌اند. رئیس‌جمهوری ترکیه پیش از دیدار اعلام کرده بود که قصد دارد با رهبر کاتولیک‌های جهان درباره مبارزه با تروریسم و بحران سوریه هم گفت‌وگو کند.

واتیکان عملیات نظامی ترکیه علیه یگان‌های کردی در عفرین واقع در شمال سوریه را با نگرانی دنبال می‌کند. «کاردینال ماریو زناری» نماینده پاپ در دمشق، همواره خواستار توقف خشونت در سوریه شده است.

ناظران معتقدند که حقوق بشر یکی از موضوعاتی است که پاپ فرانسیس در دیدار با اردوغان به آن پرداخته است؛ همچنین موضوع حفظ امنیت اقلیت مسیحی در ترکیه و مشکلات مربوط به به‌رسمیت شناختن دارایی‌های کلیسای کاتولیک در ترکیه نیز در این دیدار مطرح شده است.

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.