افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/30

بازداشت و هلاکت 2 سرکرده‌ داعش در 2 عملیات جداگانه در عراق

بازداشت و هلاکت 2 سرکرده‌ داعش در 2 عملیات جداگانه در عراق

سرویس امنیت ملی عراق در استان نینوا از بازداشت یکی از مسؤولان عضوگیری گروهک‌های تروریستی داعش در جریان یک عملیات امنیتی در این استان خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز، سرویس امنیتی ملی عراق در استان نینوا در بیانیه‌ای اعلام کرد، نیروهای این سرویس توانستند یکی از سرکرده‌های گروه تروریستی داعش که مسؤول عضوگیری برای این گروه تروریستی بود و در اعدام و کشتار شهروندان عراقی دست داشت و طی تسلط‌شان بر این استان حملاتی علیه نیروهای امنیتی عراق انجام داده بود، بازداشت کنند.

در بیانیه مذکور همچنین آمده است، این سرکرده داعشی بنا بر داده‌های اطلاعاتی، طبق دستورات و احکام قضایی بازداشت شد.

در همین راستا، فرماندهی عملیات بغداد از کشته شدن یکی از سرکرده‌های داعش در منطقه «طارمیة» واقع در شمال بغداد خبر داد.

فرماندهی عملیات بغداد اضافه کرد که «ابوحفصة»، یکی از سرکرده‌های تندرو داعشی و مسؤول نظامی داعش در منطقه «المثنی» واقع در شمال بغداد بود.

فرماندهی عملیات بغداد همچنین افزود، این تروریست داعشی پس از ایجاد کمین مستحکم در روستای «البو عبدو» واقع در شهرستان «طارمیة» در شمال بغداد به هلاکت رسید.

داعش طی روزهای اخیر حملاتی را به روستاهای مختلف عراق انجام داده است و طی این حملات شماری از نیروهای امنیتی عراق کشته شده‌اند.

عراق در سال 2017 موفق شد، داعش را شکست دهد اما گروهک‌های مخفی آن همچنان در برخی از مناطق عراق حضور دارند.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.