افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/30

شورای امنیت خواستار آتش‌بس فوری در یمن شد

شورای امنیت خواستار آتش‌بس فوری در یمن شد

اعضای شورای امنیت از طرف‌های درگیر در یمن خواستند فورا در راستای مقابله با اپیدمی کرونا آتش‌بس کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، خوزه سینگر، نماینده جمهوری دومینیکن و رئیس دوره‌ای شورای امنیت اعلام کرد، اعضای این شورا از درخواست آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل از طرف‌های درگیر برای توقف فوری درگیری‌ها حمایت می‌کنند.

این دیپلمات گفت، شورای امنیت از طرف‌های درگیر می‌خواهد تا در وسع خود مانع شیوع کووید -19 شوند، آنها همچنین نگران ادامه عملیات نظامی هستند.

سینگر عنوان کرد، اعضای شورای امنیت از اعلام آتش‌بس یکجانبه دو هفته‌ای از سوی ائتلاف سعودی استقبال می‌کنند و از واکنش سازنده به درخواست آتش‌بس از سوی دولت مستعفی یمن نیز خرسند هستند.

به گفته این دیپلمات دومینیکن، اعضای شورای امنیت از گروه انصارالله می‌خواهند بدون معطلی موضعی مشابه لحاظ کند.

وی افزود، اعضای شورای امنیت از انصارالله و دولت مستعفی می‌خواهند با پیشنهادات مارتین گریفیث، فرستاده سازمان ملل به یمن درباره آتش‌بس، ازسرگیری روند سیاسی برای دستیابی به توافقی در این زمینه در اسرع وقت ممکن تعامل سازنده داشته باشند.

شورای امنیت به صورت ویدیو کنفرانس، نشستی را برگزار کرد که گریفیث به اعضای آن اطلاع داد طرفین درگیری در یمن را در جریان پیشنهادات مورد نظر برای توقف درگیری در این کشور و تلاش برای مقابله با شیوع کرونا قرار داده است.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.