افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/29

وزارت خارجه آمریکا: روسیه همچنان به پیمان استارت جدید متعهد است

وزارت خارجه آمریکا: روسیه همچنان به پیمان استارت جدید متعهد است

در گزارش جدید وزارت خارجه آمریکا تاکید شد، روسیه همچنان به تعهداتش طبق پیمان کاهش تسلیحات استراتژیک جدید (استارت جدید) پایبند است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در گزارش وزارت خارجه آمریکا که چهارشنبه منتشر شد، آمده است: براساس اطلاعات دریافتی تا تاریخ 31 دسامبر 2019 ایالات متحده تایید می‌کند که فدراسیون روسیه از مفاد استارت جدید تبعیت کرده است.

با این حال در ادامه این گزارش آمده است: روسیه از تعبیر و تفسیر آمریکا از پیمان نیروهای هسته‌ای میان‌برد موسوم به آی‌ان‌اف تبعیت نمی‌کند.

در این گزارش آمده است: ایالات متحده مشخص کرده است که در سال 2019 فدراسیون روسیه همچنان تعهداتش را طبق بندهای اول، چهارم و ششم پیمان آی‌ان‌اف که بر عدم دستیابی، تولید یا ممنوعیت آزمایش موشک کروز زمین ‌پرتاب (glcm) با برد 500 کیلومتر تا 5500 کیلومتر یا دستیابی یا تولید پرتابه‌هایی از چنین موشک‌هایی تاکید می‌کند، نقض کرده است.

این اظهارات در گزارشی برای کنگره آمریکا تحت عنوان «انطباق با توافق‌ها و تعهدات کنترل تسلیحات، منع اشاعه سلاح‌های هسته‌ای و خلع سلاح» ارسال شده است و تبعیت کشورهای سراسر جهان از پیمان‌های مرتبط را پوشش می‌دهد.

پیش از این سخنگوی کرملین تاکید کرد، از آنجایی که مسکو برای نقض بندهای این پیمان تلاشی ندارد، باید طرفی برای تمدید احتمالی پیمان کاهش تسلیحات استراتژیک (استارت جدید) با واشنگتن وارد گفت‌وگو شود.

انتهای پیام  

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.