افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/29

ترامپ به تعلیق کنگره آمریکا تهدید کرد

ترامپ به تعلیق کنگره آمریکا تهدید کرد

رئیس‌جمهوری آمریکا به استفاده از یکی از اختیاراتش طبق قانون اساسی و تعلیق کنگره آمریکا به منظور پیشبرد روند انتصاب مقام‌ها تهدید کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا مدعی شد 'تلاش هماهنگی' از سوی دموکرات‌های کنگره وجود دارد تا با امتناع از تایید نامزدهای مورد نظر او برای چندین سمت خالی 'زندگی را سخت کنند.'

سنای آمریکا تا چهارم مه (15 اردیبهشت) در تعطیلات به سر می‌برد اما امکان تشکیل جلسه آن در صورت لزوم، وجود دارد.

دونالد ترامپ تاکید کرد که در حال حاضر 129 نامزد 'بابت اختلاف حزبی در کنگره گرفتار شدند' و این‌ها شامل نامزد مدیریت اطلاعات ملی، دو عضو هیات ذخایر فدرال (بانک مرکزی آمریکا) و چندین مقام سازمان‌های مختلف دولت آمریکا می‌شود.

او گفت: سنا یا باید به وظیفه‌اش عمل کند و به نامزدهای من رای بدهد، یا اینکه رسما تعلیق شود تا من انتصاب‌های راکت‌مانده را انجام دهم. ما باید این کار را انجام دهیم و باید هر آنچه در توان داریم، انجام دهیم. حالا چه بحث روسیه و روسیه و روسیه باشد یا استیضاح ساختگی، همواره شاهد اتلاف وقت هستیم.

رئیس‌جمهوری آمریکا با متهم کردن قانونگذاران به 'تخطی از وظایف' و 'دغل ‌بازی' برای 'ترک شهر در زمان بحران' گفت: چنانچه مجلس نمایندگان آمریکا با تعلیق موافقت نکند، از اختیاراتم طبق قانون اساسی استفاده می‌کنم تا دو مجلس کنگره را تعلیق کنم.  

ترامپ افزود: مساله بسیار ساده است. اگر آن‌ها برای تایید این افراد اقدامی انجام ندهند، ما کاری را انجام خواهیم داد که من ترجیح می‌دهم انجام ندهم، اما انجام می‌دهم. ما این اختیار را داریم که هر کاری می‌خواهیم انجام دهیم. اما این کار را انجام نمی‌دهیم و فکر نمی‌کنم دلیلی برای انجام آن وجود داشته باشد. اگر آن‌ها این را تایید نکنند، ما این مسیر را خواهیم رفت. ما از قبل به این افراد احتیاج داشتیم اما اکنون واقعا به این افراد نیاز داریم.

انتهای پیام  

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.