افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/29

کارشناسان آمریکایی پیش از سازمان بهداشت جهانی درباره کرونا به ترامپ هشدار داده بودند

کارشناسان آمریکایی پیش از سازمان بهداشت جهانی درباره کرونا به ترامپ هشدار داده بودند

در اواخر فوریه هنگامی که دونالد ترامپ از آمریکایی‌ها می‌خواست تا از کروناویروس هراسی نداشته باشند، زنگ هشدارهایی در یک واحد اطلاعاتی کمتر شناخته‌ شده واقع در یک پایگاه ارتش ایالات متحده در شمال واشنگتن به صدا درآمده بود.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، کارشناسان اطلاعاتی، متخصصان پزشکی و علمی در «مرکز ملی اطلاعات پزشکی» بی سر و صدا کاری را انجام می‌دادند که برای ده‌ها سال انجام داده‌اند؛ نظارت و پیگیری تهدیدات بهداشت جهانی که ممکن است برای سربازان آمریکایی در خارج از این کشور و آمریکایی‌های داخل این سرزمین خطرناک باشد.

به گفته یک مقام آمریکایی، در تاریخ 25 فوریه این واحد اطلاعاتی پزشکی هشدار داده بود که کروناویروس می‌تواند ظرف 30 روز از یک بحران احتمالی (watchcon 2) به یک بحران قریب‌الوقوع  و یک بیماری همه‌گیر (watchcon 1) تبدیل شود. این هشدار 15 روز قبل از آن بود که سازمان بهداشت جهانی شیوع بیماری کروناویروس را که به سرعت در حال گسترش بود، همه‌گیر جهانی اعلام کند.

در زمان اعلام اخطار، تعداد کمی از عفونت‌های ناشی از ویروس کرونا در ایالات متحده گزارش شده بود. در همان روز، ترامپ که در دهلی‌نو هند بود، توییت کرد: 'کروناویروس در ایالات متحده بسیار تحت کنترل است.' با این حال اندکی پس از آن کروناویروس در سراسر جهان گسترش یافت و بیش از 2 میلیون تن را به بیماری کووید-19 ( covid-19 ) مبتلا کرد و جان بیش از 26 هزار تن را در ایالات متحده گرفت.

کار این مرکز به طور معمول با مقام‌های دفاعی و بهداشتی از جمله وزیر بهداشت و خدمات انسانی به اشتراک گذاشته می‌شود. هشدار آن در تاریخ 25 فوریه که اولین بار ماه گذشته توسط نیوزویک گزارش شده بود، در یک جلسه اطلاعاتی ارائه شده به روسای ستاد مشترک بود، اما مشخص نیست که ترامپ یا سایر مقام‌های کاخ سفید آن را دیده‌اند یا خیر.

به گفته این مقام که به دلایل امنیتی خواست نامش فاش نشود، آژانس‌های اطلاعاتی مختلفی از اوایل ژانویه در گزارش‌های خودشان به اطلاعات مربوط به کروناویروس اشاره کرده‌اند.

حداقل 100 اپیدمیولوژیست، ویروس‌شناس ، مهندس شیمی، سم‌شناس، زیست‌شناس و متخصص پزشکی نظامی در واحد اطلاعات پزشکی واقع در «فورت دیتریک» در مریلند مشغول به کار هستند. درخواست‌ها برای مصاحبه با این نیروها رد شده است اما کارمندان سابق توضیح دادند که آن‌ها چگونه از انبوه اطلاعات عبور کرده و به دنبال سرنخ‌هایی در مورد رویدادهای بهداشت جهانی می‌روند.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.