افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/29

ترامپ: درباره منشاء کرونا از آزمایشگاهی در ووهان تحقیق می‌کنیم

ترامپ: درباره منشاء کرونا از آزمایشگاهی در ووهان تحقیق می‌کنیم

رئیس‌جمهوری آمریکا گفته است دولتش در تلاش است تا مشخص کند آیا کروناویروس از یک آزمایشگاه در ووهان چین سرچشمه گرفته است یا خیر. مایک پامپئو هم تاکید دارد که چین باید درباره هر آنچه می‌داند "شفاف" عمل کند.

به گزارش ایسنا، شبکه خبری فاکس نیوز چهارشنبه گزارش داد، ویروس کرونا در یک لابراتوآر در ووهان، نه به عنوان یک سلاح بیولوژیک بلکه به عنوان بخشی از تلاش چین برای نشان‌ دادن اینکه تلاش‌هایش برای شناسایی و مقابله با ویروس‌ها برابر یا حتی بزرگتر از قابلیت‌های ایالات متحده است، نشات گرفته است.

این گزارش و موارد دیگر که به آزمایشگاهی در ووهان اشاره داشتند، محل بحث و جدل شده است.

ترامپ در کنفرانس مطبوعاتی در کاخ سفید درباره این گزارش‌ها و منبع شیوع کروناویروس از آزمایشگاهی در ووهان مورد سوال قرار گرفت و گفت از این گزارش‌ها مطلع شده است. رئیس‌جمهوری آمریکا افزود: ما به دقت این وضع بسیار وحشتناکی که رخ داده است، بررسی می‌کنیم.

ترامپ در پاسخ به اینکه آیا این مساله را با شی جینپینگ، رئیس‌جمهوری چین در میان گذاشته است، گفت: نمی‌خواهم درباره آنچه به او درباره این لابراتوآر گفتم، بیان کنم، نمی‌خواهم در این رابطه حرفی بزنم، این کار اکنون نامناسب است.

رئیس‌جمهوری آمریکا در جریان شیوع ویروس کرونا در ایالات متحده تلاش کرده است بر روابط قدرتمند کشورش با چین تاکید کند، چرا که واشنگتن برای تامین تجهیزات حفاظت شخصی که به شدت مورد نیاز کادر پزشکی آمریکاست، به پکن متکی است.

انتهای پیام  

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.