افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/29

ناو کرونایی روزولت ظرف "چند هفته آینده" به دریا بازمی‌گردد/احتمال ابقای ناخدای اخراجی

ناو کرونایی روزولت ظرف "چند هفته آینده" به دریا بازمی‌گردد/احتمال ابقای ناخدای اخراجی

به گفته وزیر دفاع آمریکا ناو هواپیمابری که در گوآم پهلو گرفته و صدها ملوان آن به ویروس کرونا آلوده شده بودند، ظرف چند هفته آتی کارش را از سر می‌گیرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری هیل، اظهارات مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا درباره ناو هواپیمابر یواس‌اس تئودور روزولت پس از آن مطرح شد که نیروی دریایی ایالات متحده از تست کرونای مثبت 615 ملوان این ناو خبر داد و گفت 4046 تن از مجموع 4800 خدمه این ناو در گوآم تخلیه شده‌اند.

رئیس پنتاگون به فاکس نیوز گفت، اکثر ملوان‌های این ناو که آلوده به کروناویروس بودند، علامتی نداشتند و از همین رو نهایت احتیاط در کار پاکسازی این کشتی به کار گرفته می‌شود تا ملوان‌ها بتوانند به دریا بازگردند و 'گمان می‌کنم که این اتفاق ظرف چند هفته آتی رخ دهد.'

برت کروزیر، ناخدای ناو هواپیمابر روزولت آمریکا که با 4000 خدمه در گوآم پهلو گرفته است، پیشتر از واشنگتن درخواست کمک کرده و گفته بود پس از مثبت شدن تست حدود 100 ملوان بیم آن دارد که همه‌گیری به سرعت در این کشتی غول‌پیکر نظامی گسترده شود.

او در نامه‌ای به پنتاگون پیشنهاد داد تا کل ملوانان و خدمه این ناو قرنطینه شوند. کروزیر تاکید کرد: 'ما در حال جنگ نیستیم و نیازی نیست که ملوانان من بمیرند.' نامه این فرمانده ارتش آمریکا نخستین بار در نشریه «سانفرانسیسکو کرونیکل» منتشر شد و سپس سایر رسانه‌های آمریکا صحت آن را تایید کردند.    

ناخدا کروزیر در نامه خود به پنتاگون نوشت، همه‌گیری در این کشتی جنگی قابل کنترل نیست و هم‌اکنون 'با شتاب و تصاعدی' در حال گسترش است. به گفته او مشخصات فیزیکی عرشه و فضای داخلی این ناو و شرایط ویژه فعالیت‌های روزانه ملوانان که در حال انجام وظایف نظامی روزانه هستند، اجازه فاصله‌گذاری فیزیکی میان آن‌ها را نمی‌دهد و به همین علت شکستن حلقه انتقال بین فردی ویروس کرونا 'بسیار بسیار مشکل' شده است.

با این حال این فرمانده ناو هواپیمابر تئودور روزولت بعد از آنکه گفت نیروی دریایی برای متوقف کردن شیوع ویروس کرونا در این ناو کم‌کاری می‌کند، از پست خود برکنار شد.

در واکنش به اخراج کروزیر، رهبر دموکرات کمیته نیروهای مسلح در مجلس نمایندگان آمریکا در بیانیه‌ای نوشت: 'هرچند کاپیتان کروزیر آشکارا زنجیره فرماندهی را زیر پا گذاشت، اما برکناری او در این لحظه بسیار حساس... اقدامی بی‌ثبات‌کننده است و احتمالا اعضای ارتش را با مخاطره بیشتری روبرو می‌کند و آمادگی ناوگان ما را تضعیف می‌کند.'

او افزود: 'از عرشه پرت کردن افسر فرمانده کشتی بدون تحقیقات جامع، بحران فزاینده در یواس‌اس تئودور روزولت را حل نخواهد کرد.'

با این حال روزنامه نیویورک تایمز چهارشنبه گزارش داد، ممکن است ناخدا کروزیر به سمتش بازگردانده شود.  

مقام‌های وزارت دفاع به نیویورک تایمز گفتند، آدمیرال مایکل ام. گیلدی، رئیس عملیات‌های نیروی دریایی تاکید کرده است که او ممکن است این ناخدای اخراجی را دوباره به کار بازگرداند. سخنگوی این آدمیرال به پایگاه هیل گفت که هنوز تصمیم نهایی در این رابطه اتخاذ نشده است.

انتهای پیام    

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.