افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/29

وزیر خارجه آمریکا از چین خواست در زمینه مقابله با ویروس کرونا با شفافیت کامل عمل کند

وزیر خارجه آمریکا از چین خواست در زمینه مقابله با ویروس کرونا با شفافیت کامل عمل کند

وزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگو با مسئول سیاست خارجی حزب کمونیست چین خواستار شفافیت کامل این کشور در مورد مقابله با بیماری کووید-19 شد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، سخنگوی وزارت خارجه چین در بیانیه‌ای اعلام کرد: مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگو با یانگ جیه،چی همچنین بر ضرورت شفافیت کامل و اشتراک اطلاعات برای مقابله با همه‌گیری کووید-19 و پیشگیری از شیوع‌های احتمالی این بیماری در آینده تاکید کرد.

پامپئو همچنین به کمک ارسالی از سوی آمریکا به چین که در ماه ژانویه انجام شد اشاره کرده و پیشنهاد کرد این کمک‌ها ادامه داشته باشد.

به نظر می رسد این تماس پامپئو تلاشی برای کاستن از بروز تنش‌های جدید میان چین و آمریکا باشد. دولت ترامپ با انتقاد از پکن به دلیل عدم ارائه اطلاعات درست و سریع در مورد کروناویروس خشم چین را موجب شده و  گفته است بودجه سازمان بهداشت جهانی را به دلیل به چالش نکشیدن چین قطع می‌کند.  

پامپئو در این تماس بار دیگر بر درخواست شفافیت کامل در مورد کووید 19 تاکید کرد اما به هر حال به نظر می رسد رویکرد وزارت خارجه آمریکا در کل مثبت بوده است.

در بیانیه وزارت خارجه آمریکا آمده است که دو طرف بر تعهد خود در شکست شیوع کووید 19  و حفظ سلامتو رفاه جهانی استوار هستند.

چین از منابع اصلی تامین ماسک و دستگاه‌های تنفسی مورد نیاز در آمریکا است که در حال حاضر رد صدر تلفات ناشی از کرونا قرار دارد.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.